SolarEdge przejmuje Wevo Energy

10 kwietnia 2024
SolarEdge przejmuje Wevo Energy

SolarEdge Technologies sfinalizował przejęcie całego kapitału zakładowego Wevo Energy Ltd., startupu specjalizującego się w optymalizacji i zarządzaniu ładowaniem pojazdów elektrycznych w miejscach z dużą liczbą ładowarek, takich jak budynki mieszkalne, parkingi w miejscach pracy i publiczne miejsca ładowania.

Oprogramowanie Wevo zostało zaprojektowane tak, aby było niezależne od dostawców i obsługuje wiodące w branży otwarte protokoły, umożliwiające ustalanie cen i rozliczeń dla wielu użytkowników, wielopoziomowe ustalanie priorytetów harmonogramów ładowania, predykcyjne zarządzanie obciążeniem oraz szereg dodatkowych usług. Do tej pory Wevo zelektryfikowało wiele tysięcy miejsc parkingowych w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie. Wevo jest już zintegrowane z ładowarkami EV SolarEdge, falownikami solarnymi i licznikami, zapewniając całościowy wgląd w czasie rzeczywistym w produkcję energii słonecznej, zużycie sieci i ładowanie pojazdów elektrycznych.

Rozwiązanie Wevo będzie również częścią systemu optymalizacji energii SolarEdge ONE dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I), zaprojektowanego w celu zaoferowania klientom SolarEdge pojedynczego rozwiązania do optymalizacji energii, które koordynuje i integruje wytwarzanie energii słonecznej na miejscu, magazynowanie baterii i ładowanie pojazdów elektrycznych na dużą skalę.

Dzięki oprogramowaniu Wevo, w niedalekiej przyszłości klienci SolarEdge w Polsce zyskają możliwość efektywniejszego zarządzania publicznym ładowaniem pojazdów elektrycznych, co przyniesie korzyści zarówno w postaci optymalizacji kosztów, jak i jeszcze lepszego wykorzystania energii odnawialnej. To ważny krok ku bardziej ekonomicznej elektromobilności – powiedział Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland.

Źródło: SolarEdge

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika