35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB®2022

31 sierpnia 2022
35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB®2022

W dniach od 13 do 15 września br. odbędzie się 35-ta edycja targów ENERGETAB, których Partnerem Strategicznym jest TAURON Dystrybucja S.A.

Ponad 350 wystawców z Polski, 11 krajów europejskich, Chin i Brazylii zaprezentuje swoje najnowsze produkty w zakresie budowy i osprzętu sieci elektroenergetycznych WN i nN, stacji transformatorowych WN, aparatów i systemów pomiarowych, automatyki i sterowania, oświetlenia przemysłowego i drogowego, systemów informatycznych i telekomunikacyjnych i wielu innych specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Znaczącą część ekspozycji stanowią urządzenia i aparatura związana ze stosowaniem odnawialnych źródeł energii – będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie modułów fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp ciepła i magazynów energii a także falowników i układów automatyki związanych z tymi technologiami.

W Strefie Elektromobilności oprócz różnych modeli samochodów elektrycznych prezentowane będą stacje ładowania a w Strefie Praktycznych Pokazów – innowacyjne technologie sieciowe.

Targom towarzyszyć będą konferencje, których tematyka dotyczyć będzie aktualnych problemów związanych z transformacją energetyczną i zwrotowi „ku zielonej energii” – na przykład na temat wielkoskalowych i przemysłowych magazynów energii (13.09) czy fotowoltaiki (14.09).

Problemy poruszane podczas konferencji i prezentacji promocyjnych powinny zainteresować nie tylko specjalistów związanych zawodowo z energetyką ale także indywidualnych prosumentów czy przedstawicieli regionalnych samorządów, poszukujących możliwych do zastosowania rozwiązań prawnych  i technologicznych dla ograniczenia wydatków drożejącej energii elektrycznej.

Spośród zgłoszonych do konkursu na „na szczególnie wyróżniający się produkt” trzydziestu dwu  innowacyjnych urządzeń i technologii jury pod przewodnictwem dyrektora Instytutu Energetyki – dr hab. Tomasza Gałki nagrodzi te najciekawsze bardzo prestiżowymi pucharami i medalami.

Dla zapoznania się ze szczegółami programu targów, konferencji i prezentacji promocyjnych wystawców zapraszamy na stronę www.energetab.pl

Wstęp na targi jest bezpłatny – dla uniknięcia kolejek przy wejściach wskazana jest wcześniejsza internetowa rejestracja zwiedzających

https://rejestracja.energetab.pl/