Firma LONGi wprowadziła na rynek ognioodporny moduł fotowoltaiczny Hi-MO X10. Moduł jest przeznaczony do instalacji o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa, takich jak magazyny, centra danych, obiekty logistyczne i dachy komercyjne, a także do instalacji fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych.
Według LONGi nowa wersja Hi-MO X10 charakteryzuje się zdolnością do powstrzymywania rozprzestrzeniania się ognia co potwierdzają testy przeprowadzone przez producenta w jego laboratoriach.
Produkt uzyskał klasę ognioodporności A od TÜV Rheinland dla modułu w produkcji seryjnej. Otrzymał również certyfikat Fire Protection AAA za odporność na przegrzania w warunkach częściowego zacienienia.
Moduł został zaprezentowany podczas 19 edycji China International Solar Utilization Conference and Exhibition (SUCE) w marcu 2026.
Termin dostępności modułu na rynku europejskim jeszcze nie został ujawniony.
Źródło: LONGi


