...

Amazon zwraca się ku energii odnawialnej

22 listopada 2018
Amazon zwraca się ku energii odnawialnej

Amerykańska firma Amazon angażuje się w pozyskiwanie energii słonecznej, instalując panele fotowoltaiczne w swoich brytyjskich centrach logistycznych. Dzięki zastosowaniu modułów PV Amazon zmniejszy emisję dwutlenku węgla o 6000 t  rocznie. Technologiczny gigant podpisał również umowę, która zakłada stuprocentowe wykorzystanie odnawialnej energii elektrycznej do zasilania budynków Amazona w całej Wielkiej Brytanii. Jeden z nich to centrum obsługi w Peterborough (Anglia), gdzie przesyłki są przetwarzane i przygotowywane do wysyłki.

Amazon ma zainstalować panele słoneczne w swoich centrach realizacji zamówień na terenie całej Wielkiej Brytanii. Firma poinformawała, że instalowane moduły będą miały moc 20 MW. Przedstawiciele firmy spodziewają się, że panele „wygenerują taką samą ilość energii elektrycznej, jaka jest potrzebna do zasilania ponad 4500 domów jednorodzinnych”. Dodatkowo zmniejszą one ślad węglowy firmy o 6000 t dwutlenku węgla rocznie.

Amazon potwierdza działania na dużą skalę i zapowiada plan rozmieszczenia systemów pozyskania energii słonecznej na dachach 10 swoich centrów logistycznych w Wielkiej Brytanii. Te przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w ciągu najbliższych 18 miesięcy, wraz z oczekiwaniem na decyzje właścicieli budynków. Amazon podał również, że podpisana umowa oznacza, że jego budynki w Wielkiej Brytanii będą zasilane w 100 proc. odnawialną energią elektryczną. Wyprodukowana energia będzie wspierana przez energię z certyfikatami Renewable Energy Guarantee of Origin, co oznacza, że ​​energia zakupiona dla centrów realizacji zamówień i innych budynków będzie w pełni pochodzić z takich źródeł, jak wiatr i Słońce.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika