BB ECO – polski falownik z 10-letnią gwarancją w standardzie

17 sierpnia 2020
BB ECO – polski falownik z 10-letnią gwarancją w standardzie

Dwa razy dłuższy okres gwarancyjny, rozwiązanie OSD START oraz bezpośrednia obsługa techniczna na terenie Polski – to tylko niektóre zalety falowników BB ECO. Polska spółka Bruk-Bet PV wprowadziła na rynek nową markę urządzeń do instalacji fotowoltaicznych, zapewniając szereg udogodnień zarówno dla polskich instalatorów, jak i użytkowników końcowych.

 

Polska platforma biznesowa – monitoring i diagnostyka

Szeroki wybór falowników BB ECO pod kątem mocy oraz stosunkowo niska cena dają wiele możliwości wykorzystania. Falowniki te występują w dwóch seriach – BBE-3…12-PL1 oraz BBE-20…33-PL2.

To urządzenia, które sprawdzą się zarówno w małych instalacjach od 3 kW, jak i megawatowych farmach fotowoltaicznych. Dzięki temu instalator może na jednej platformie śledzić wiele swoich realizacji i stale monitorować pracę falowników bez potrzeby rozpraszania instalacji na kilka aplikacji różnych producentów – tłumaczy Bartosz Wójcik, kierownik Działu Technicznego Bruk-Bet PV.

Platforma do monitoringu BB ECO oparta jest na sprawdzonej aplikacji Solarman, która umożliwia szybką konfigurację, a przy tym oszczędność czasu. Spółka Bruk-Bet PV rozszerzyła możliwości platformy, rozbudowując ją o obsługę serwisową. Dzięki dodatkowej funkcjonalności serwis partnerzy, zajmujący się kompleksową obsługą techniczną marki BB ECO, mogą w łatwy sposób diagnozować instalacje PV na terenie całego kraju. Bruk-Bet PV dalej prowadzi nabór na szkolenia w ramach statusu serwis partnera BB ECO – szczegóły znajdują się na stronie bbpv.pl.

Regionalne wsparcie techniczne i polska gwarancja

Falowniki BB ECO, będąc polskim produktem w formie OEM-owej, przewyższają większość tego typu urządzeń pod kątem dostępności do obsługi technicznej. Firma Bruk-Bet PV z siedzibą w Małopolsce zapewnia stałe wsparcie Działu Technicznego. Spółka ze stuprocentowo polskim kapitałem oraz przynależnością do Grupy Bruk-Bet (istniejącej na rynku od ponad 36 lat) jest jednocześnie gwarantem w przypadku marki BB ECO.

O jakości wykonania produktów od Bruk-Bet PV świadczy między innymi okres gwarancyjny na falowniki BB ECO, który obejmuje aż 10 lat, z możliwością wydłużenia do 20 lat. W zdecydowanej większości tego typu urządzeń gwarancja w standardzie to zaledwie 5 lat. Dodatkowo warunki gwarancji BB ECO przewidują obowiązkowy przegląd techniczny co 5 lat. Ma on zweryfikować poprawność działania instalacji fotowoltaicznej opartej na komponentach BB ECO.

Dział Techniczny Bruk-Bet PV zapewnia, że falowniki BB ECO przechodzą kompleksowy przegląd.

Nie wprowadzamy na rynek produktów, które nie są dobrze przetestowane. W naszym laboratorium osobiście sprawdzamy poszczególne partie falowników BB ECO pod kątem poprawnej konfiguracji i działania wbudowanych zabezpieczeń – mówi Bartosz Wójcik.

Ciekawym rozwiązaniem jest naliczanie okresu gwarancji od dnia zakupu produktu bezpośrednio od Bruk-Bet PV. To kolejny plus w porównaniu do standardu rynkowego. Najczęściej okres gwarancji uzależniony jest od daty produkcji. W takim przypadku falownik może być przechowywany w magazynie przez kilka miesięcy, przez co okres gwarancji urządzenia będącego bezpośrednio w użytku jest po prostu krótszy.

Szybki montaż dzięki OSD START

Konfiguracja zgodnie z obowiązującą normą i dostosowanie nastaw do lokalnych wymagań operatora systemu dystrybucyjnego sprawiają, że pierwsze uruchomienie falownika jest maksymalnie skrócone. Po poprawnych podpięciach i pomiarach wystarczy tylko włączyć urządzenie, aby poprawnie działało.

 Szeroki zakres komunikacji

Kolejnym ułatwieniem i zaletą, również dla użytkownika końcowego, jest możliwość komunikacji z falownikiem BB ECO za pomocą wielu kanałów. Urządzenia wyposażone są w złącza RS485, ale posiadają również w podstawowym wyposażeniu most Wi-Fi, a opcjonalnie most LAN i 4G. Daje to elastyczność wykorzystania falowników BB ECO w każdym środowisku.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Sprawność falowników BB ECO to nawet 98,3%. Urządzenia te, standardowo wyposażone w dwa MPPT, pozwalają zamontować moduły na dwóch połaciach dachu. Praca w szerokim zakresie napięć po stronie sieci AC sprawia, że falowniki BB ECO sprawdzą się również w szczególnych warunkach. Stopień ochrony IP65 to pewność użytkowania falownika w miejscach zapylonych bądź narażonych na zachlapania. Falowniki BB ECO posiadają również między innymi zabezpieczenie przed pracą wyspową, ochronę błędów uziemienia oraz podwójny układ pomiarowy upływu prądu.

Falowniki BB ECO są dostępne u producenta, jakim jest hurtownia fotowoltaiczna Bruk-Bet PV. W ramach marki BB ECO firma oferuje także moduły fotowoltaiczne, stale wzbogacając kompleksową ofertę dla instalatorów systemów PV.

Komponenty do instalacji fotowoltaicznych to jednak nie wszystko. Bruk-Bet PV jest między innymi autorem serii PV Spec na platformie YouTube, w ramach której udostępnia specjalistyczne filmy dla instalatorów fotowoltaiki. Kolejnym sposobem na poszerzanie wiedzy z zakresu systemów PV, który proponuje polska firma Bruk-Bet PV, jest udział w rozbudowanych szkoleniach z montażu, pomiarów bądź instruktażach ściśle związanych z danym produktem.