Centrum energetycznego świata w Targach Kielce

20 lutego 2017
Centrum energetycznego świata w Targach Kielce

Centrum energetycznego świata w Targach Kielce

Energetyka, elektrotechnika, OZE, samochody elektryczne – to główne tematy, jakie zostaną poruszone w ramach targów ENEX 2017. W Targach Kielce zaprezentują się silne marki polskiego i europejskiego rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii.

Inkubator elektroenergetyczny podczas targów ENEX 2017

Sektor elektroenergetyki, by utrzymać dynamikę rozwoju, poszukuje innowacyjnych projektów i rozwiązań, w które gotowy jest zainwestować środki finansowe. Naukowcy, start-upy, wynalazcy pracujący często w uczelnianych pracowniach lub domowym zaciszu mają szansę na pokazanie swoich pomysłów. Podczas targów ENEX 2017 powstanie pierwszy w Polsce Inkubator Elektroenergetyczny. Będzie to miejsce prezentacji pomysłów jeszcze nie wdrożonych na hale produkcyjne. Startupowcy, naukowcy oraz wynalazcy mają szansę na pozyskanie inwestorów i wejście na rynek z gotowym produktem. Trwa nabór firm, start-upów, wynalazców specjalizujących się w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetyki.

Samochody elektryczne – pieśń przyszłości czy już codzienność?

Atutem samochodów elektrycznych jest zdecydowanie tańsza eksploatacja. Koszty energii elektrycznej są łatwe do przewidzenia w przeciwieństwie do cen gazu i ropy. Ministerstwo zakłada, że m.in. w perspektywie dekady po polskich drogach będzie jeździć co najmniej 1 mln elektrycznych samochodów. Nie ulega wątpliwości, że samochody elektryczne to również nasza przyszłość. Gościem zbliżających się targów ENEX 2017 będzie producent marki Tesla – najpopularniejszej marki samochodów elektrycznych.

 

www.enex.pl