Co inwestorzy cenią w modułach fotowoltaicznych marki SunPower – poznaj fakty

25 października 2020
Co inwestorzy cenią w modułach fotowoltaicznych marki SunPower – poznaj fakty

Od ponad 35 lat moduły fotowoltaiczne marki SunPower od Maxeon Solar Technologies przekraczają granice innowacji w dziedzinie energii słonecznej. Od bicia rekordów w kosmosie, po rekordowe moce wytwarzane na licznych dachach. Poznaj fakty na temat modułów SunPower, które przekonują inwestorów na całym świecie.    

Wiarygodny globalny lider w dziedzinie innowacji słonecznych

Od 1985 roku na całym świecie zainstalowano ponad 36 milionów paneli słonecznych marki SunPower. Własność intelektualna technologii Maxeon Solar Technologies została opracowana przy dużym zaangażowaniu utalentowanych zespołów projektowych i inżynieryjnych oraz przy znacznych inwestycjach w innowacje. Obecnie firma ma dostęp do międzynarodowego portfolio obejmującego ponad 900 patentów i zgłoszeń patentowych obejmujących projektowanie ogniw i paneli, a także kluczowych narzędzi i procesów produkcyjnych zapewniających przewagę technologiczną. Wszystko to sprawia, że marka jest doceniana przez banki, najbardziej renomowanych doradców w branży i wybierana przez największe firmy na świecie.

Technologia, która bije rekordy

Maxeon Solar Technologies to globalny lider bijący rekordy w zakresie technologii solarnych, nie tylko w naziemnych instalacjach fotowoltaicznych. Technologia słoneczna SunPower Maxeon była wykorzystana do zasilania pierwszego bezzałogowego samolotu słonecznego SolarStratos. Ogniwa słoneczne SunPower Maxeon zostały wykorzystane również przez NASA do budowy eksperymentalnych samolotów zasilanych energią słoneczną, wytwarzania energii w obiektach NASA, eksploracji pokrywy lodowej Grenlandii i testowania energii słonecznej dla bezzałogowych pojazdów zaprojektowanych do eksploracji planet takich jak Mars.

Niezaprzeczalna estetyka

Design modułów marki SunPower sprawia, że inwestorzy nie muszą wybierać między niezawodnością a estetyką. Panele słoneczne SunPower od Maxeon Solar Technologies zostały zaprojektowane tak, aby harmonijnie wtapiać się infrastrukturę każdego dachu i otoczenia każdej instalacji. To wszystko dzięki antyrefleksyjnemu szkłu, które absorbuje więcej światła i perfekcyjnemu wykonaniu w każdym detalu. Moduły marki SunPower wyróżnią Twoją instalację na tle konkurencji niezależnie od miejsca i stylu architektonicznego.

Produkty, które odpowiadają na każde zapotrzebowanie energetyczne

Serie modułów SunPower Maxeon i SunPower Performance zostały zaprojektowane z użyciem unikatowych i opatentowanych technologii, które zapewniają większe uzyski energii i niezawodne funkcjonowanie przez lata.

Czym wyróżnia się linia SunPower Performance? Redundantne połączenia ogniw w panelach SunPower Performance zapewniają elastyczne ścieżki dla przepływu energii, minimalizując wpływ zacienienia oraz szansę zniszczenia ogniw. Przewodzące kleje, opracowane dla lotnictwa i kosmonautyki, wzmacniają połączenia ogniw i czynią je wytrzymalszymi wobec obciążeń wynikających z codziennych wahań temperatury. Z kolei opatentowany enkapsulant dodatkowo chroni ogniwa modułów i minimalizuje degradację w wyniku czynników środowiskowych.

Seria SunPower Maxeon to lider wśród modułów pod względem wydajności i niezawodności. Wszystko to, dzięki elastycznej konstrukcji ogniw słonecznych SunPower Maxeon, która eliminuje 86% przyczyn zniszczeń. Miedziana podstawa ogniw Maxeon czyni je odpornymi na wilgoć i korozję. Wszystko to sprawia, że wspomniane moduły generują więcej energii niż konwencjonalne moduły fotowoltaiczne, dostarczając do 35% więcej energii z tej samej przestrzeni w ciągu pierwszych 25 lat oraz do 34% więcej mocy niż konwencjonalne panele w wysokiej temperaturze.

W zgodzie ze środowiskiem

Panele słoneczne marki SunPower od Maxeon Solar Technologies wygenerowały 91,4 TWh czystej energii, co odpowiada usunięciu z dróg prawie 14 milionów samochodów rocznie. Jednak to nie wszystko. Bijąc kolejne rekordy w zakresie modułów fotowoltaicznych Maxeon Solar Technologies nie zapomina o zrównoważonym rozwoju. Firma należy do programu Declare Label, co oznacza przejrzystość firmy pod względem ilości energii zużytej związanej z produkcją, sposobu wytwarzania produktów oraz informacji o materiałach źródłowych, miejscu produkcji, oczekiwanej długości żywotności i możliwość recyklingu. Z kolei moduły SunPower Maxeon (DC) uzyskały prestiżowy certyfikat Cradle to Cradle – programu oceniającego produkty i materiały pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi i środowiska oraz zapewniający ich zrównoważoną produkcję.

Chcesz sprawdzić rozwiązania SunPower Performance? Skontaktuj się z dystrybutorem w Polsce

www.soltec.pl