Columbus Energy SA chce pozyskać 5 mln zł z publicznej emisji obligacji 

20 marca 2017
Columbus Energy SA chce pozyskać 5 mln zł z publicznej emisji obligacji 

Dnia 14 marca br. Columbus Energy SA, spółka notowana na rynku NewConnect, rozpoczęła pierwszą w historii firmy publiczną ofertę obligacji. Spółka jest liderem w obszarze pozyskiwania energii ze Słońca. Sukces firmy w 2016 r. był związany z wprowadzeniem pionierskiej oferty „Abonament na słońce”, która pozwala gospodarstwom domowym oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Spółka wyemituje obligacje o łącznej wartości 5 mln zł.

Columbus Energy SA oferuje 2-letnie obligacje serii B z oprocentowaniem stałym wynoszącym 9,2 proc. w skali roku. Zapisy przyjmowane są od 1 tys. zł. Obligacje będą zabezpieczone. Spółka deklaruje zamiar ich wprowadzenia do obrotu na Catalyst. Inwestorzy mogą składać zapisy do 28 marca 2017 r. Przyjmują je Polski Dom Maklerski SA, Millennium Dom Maklerski SA oraz Dom Maklerski Capital Partners SA.

Celem emisji jest sfinansowanie montażu ok. 400 instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

Nasz produkt jest pierwszym tego typu na rynku. Zamiast kosztownej inwestycji w instalację paneli słonecznych klient płaci jedynie abonament. Dzięki temu już od początku na rachunkach za energię elektryczną można zaoszczędzić miesięcznie około 150 zł. Nasz „Abonament na słońce” to miesięczny koszt tylko 119 zł. Rynek został też zauważony przez gigantów, m.in. przez Innogy (dawniej RWE), którzy niedawno przedstawili swoje oferty – mówi Dawid Zieliński, prezes Zarządu Spółki Columbus Energy SA.

Oferta Columbus Energy jest kompleksowa, bo zakłada nie tylko dostarczenie i montaż instalacji, ale – co najważniejsze – obejmuje jej sfinansowanie. Klient podpisuje umowę na okres 15 lat.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika

CZYTAJ TAKŻE