Czarny moduł fotowoltaiczny

21 września 2023
Czarny moduł fotowoltaiczny

Firma Sharp zaprezentowała najnowszy moduł w swojej ofercie modeli z ogniwami half-cut NU-JC420B – całkowicie czarny moduł fotowoltaiczny TOPCon typu N z krzemu monokrystalicznego o mocy 420 W. Moduł ma czarną folię i czarną ramę; nadaje się do mocowania zarówno wzdłuż długiego, jak i krótkiego boku. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o instalacjach dachowych na budynkach mieszkalnych, małych budynkach komercyjnych i przemysłowych.

Moduł NU-JC420B charakteryzują: lekkość, kompaktowe wymiary i wyjątkowa elastyczność montażu, które zapewniają łatwą obsługę i instalację oraz bezproblemową integrację z systemem.

NU-JC420B wyróżnia się wydajnością na poziomie 21,51%. Jego korzystny, niski współczynnik temperaturowy wynoszący -0,300%/°C znacznie zwiększa wydajność działania w podwyższonych temperaturach otoczenia, co, biorąc pod uwagę zmiany klimatu i wynikający z nich wzrost temperatury, jest coraz istotniejsze.

Nowy moduł jest zbudowany z półogniw (płytek M10 182 mm). Wykorzystanie okrągłych przewodów w technologii 16 szyn bus-bar zwiększa przyrost mocy dla każdego ogniwa i zmniejsza podatność na mikropęknięcia, co skutkuje większą niezawodnością modułu.

Każdy moduł Sharp wyposażony jest w trzy skrzynki przyłączeniowe, a każda z nich w diodę by-pass. Rozwiązanie to zmniejsza ilość ciepła przenoszonego do ogniw powyżej, co czyni moduł trwalszym, a cały system bardziej wydajnym.

Moduły wyposażone są w złącza MC4, dzięki czemu są kompatybilne z większością popularnych optymalizatorów, falowników i systemów montażowych.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały docenione i wyróżnione certyfikatami IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduły zostały poddane rygorystycznym testom pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami oraz wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, pomyślnie przechodząc testy odporności na amoniak, mgłę solną, piasek i degradację indukowanym napięciem (PID). Panel przeszedł również rygorystyczny test reakcji na ogień EN13501, w którym wykazano jego wyjątkowe bezpieczeństwo i niezawodność.

NU-JC420B ma wymiary 1722 × 1134 mm, wąską ramę o szerokości 30 mm i waży zaledwie 20,7 kg, co sprawia, że moduł można łatwo zainstalować w domowych, komercyjnych i przemysłowych systemach dachowych i bezproblemowo zintegrować z systemem. Moduł wyróżnia elastyczność pod względem instalacji: można go zamontować na kilka sposobów: za pomocą klem, przykręcając, wsuwając pionowo i poziomo, co także przekłada się na obniżenie kosztów systemu i nakładów inwestycyjnych.

Model NU-JC420B jest objęty 25-letnią gwarancją firmy Sharp na produkt dla użytkownika końcowego w UE (12-letnia gwarancja w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki) i 25-letnią gwarancją wydajności przy minimalnym poziomie 85% w 25. roku pracy.

SHARP

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika