...

Dachówka fotowoltaiczna

7 czerwca 2019
Dachówka fotowoltaiczna

Producent i dostawca zaawansowanych rozwiązań w zakresie technologii słonecznej – Midsummer – wprowadził na rynek panel słoneczny opracowany specjalnie do montażu z modelem dachówki Palema, największego szwedzkiego producenta dachówek Benders.

Nowy panel słoneczny jest zintegrowany z dachówką i może być zainstalowany zarówno na istniejących, jak i nowych dachach. Zostanie on wyprodukowany przez firmę Midsummer w fabryce w Järfälla w pobliżu Sztokholmu, a jego dostawy rozpoczną się w październiku.

Panele słoneczne w ostatnich latach bardzo się rozwinęły, zarówno w Szwecji, jak i na całym świecie. Aby rozwój ten mógł być kontynuowany i przyciągnąć jeszcze więcej konsumentów do instalacji paneli fotowoltaicznych, potrzebujemy łatwo montowalnych produktów, które są atrakcyjne wizualnie. W tym konkretnym przypadku zastosowaliśmy unikalne właściwości, tj. elastyczność i swobodę dostosowania kształtu i rozmiaru naszych paneli do potrzeb klienta. To rozwiązanie opracowano z myślą o najpopularniejszych dachówkach produkowanych w Szwecji. Mamy nadzieję przyspieszyć ten proces, aby więcej osób uległo pokusie zainstalowania paneli słonecznych na istniejących i nowych dachach na rynku skandynawskim – powiedział Sven Lindström, dyrektor generalny Midsummer.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika