Domowa fotowoltaika zintegrowana z magazynem energii

11 czerwca 2017
Domowa fotowoltaika zintegrowana z magazynem energii

Niemieckie przedsiębiorstwo E.ON uruchomiło sprzedaż zestawu łączącego panele słoneczne z systemem gromadzenia energii elektrycznej dla brytyjskich klientów, którzy mogliby w ten sposób obniżyć rachunki za energię elektryczną o 50 proc.

Brytyjscy dostawcy energii elektrycznej są pod presją rządu, który po ostatnich podwyżkach cen energii (pięciu z sześciu dużych dostawców energii elektrycznej, w tym E.ON, znacząco zwiększyło ceny za energię elektryczną w obecnym roku) próbuje pomóc klientom znaleźć sposoby na zmniejszenie rachunków.

Klienci E.ON w Anglii Środkowej jako pierwsi otrzymają nową aplikację informatyczną, pozwalającą w trybie online na optymalne dobranie sytemu fotowoltaicznego do własnych potrzeb. Narzędzie pozwoli w zależności od wielkości domu prawidłowo dobrać liczbę paneli słonecznych i wielkość magazynu energii oraz oszacować koszt systemu.

Według E.ON klienci, którzy umieszczą panele fotowoltaiczne na dachu wolnym od cienia i połączą je z systemem gromadzenia energii elektrycznej, mogą zaoszczędzić ok. 300 funtów (385 dol.) rocznie lub zapłacić o 50 proc. mniej  za energię elektryczną.

Oszczędności mogą wzrosnąć do 560 funtów rocznie, jeśli klienci przystąpią do rządowego programu polegającego na wprowadzaniu zachęt tzw.feed-in-tariff utworzonego dla producentów energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

E.ON planuje wprowadzić w przyszłym roku produkty skierowane do większej liczby swoich klientów.

Źródło: Reuters

Fot. E-ON

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika