Domowy magazyn energii elektrycznej

20 czerwca 2017
Domowy magazyn energii elektrycznej

Urządzenie xStorage Home jest nowością sprzedawaną od końca 2016 r. właścicielom domów jednorodzinnych posiadających odnawialne źródła energii. Urządzenie zostało zaprojektowane jako najbardziej niezawodne i niedrogie rozwiązanie do przechowywania energii elektrycznej w domu dostępne obecnie na rynku.

Domowy magazyn energii elektrycznej został opracowany i wdrożony przez dwóch liderów: firmę Nissan – lidera w produkcji pojazdów elektrycznych i producenta niezawodnych baterii litowo-jonowych – oraz Eaton – międzynarodową korporację, która tworzy rozwiązania służące do zarządzania energią oraz produkuje zarówno urządzenia do energooszczędnych budynków, jak i infrastrukturę do maszyn, samochodów, ciężarówek oraz samolotów nowej generacji.

W jednym urządzeniu zintegrowano cały sprzęt i oprogramowanie niezbędne do zarządzania energią i magazynowania jej na potrzeby domowe. XStorage Home przechowuje energię elektryczną w najbardziej ekonomicznych porach dnia, a jednocześnie kontroluje, jak i kiedy energia jest wykorzystywana, dzięki czemu poprawia funkcjonowanie całego systemu energetycznego.

Więcej w numerze 2/2017 Magazynu Fotowoltaika.

Zaprenumeruj