Edison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne

25 lutego 2021
Edison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne

Edison Energia inwestuje we własne elektrownie PV. W portfelu firmy znalazło się 5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,8 MW. Edison Energia będzie pierwszym inwestorem w Polsce, którego farmy będą wyposażone w najnowsze moduły Jinko Solar – Tiger Pro o mocy 525 Wp.

Nowy rozdział w Edison Energia. Od tej pory nie tylko będziemy jedną z największych firm fotowoltaicznych w Polsce. Będziemy również producentem energii elektrycznej, dzięki zakupowi farm fotowoltaicznych. Tym samym pokazujemy naszą wiarę w rynek inwestując w to samo, w co inwestują nasi klienci – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami z 2018 roku i pozwoleniami na budowę  jest rozlokowanych w północno-zachodniej i zachodniej Polsce (woj. pomorskie, wielkopolskie i lubuskie). Ich budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku. Farmy będą wyposażone w najnowsze, dwustronne moduły Jinko Tiger Pro.

Szefowie Edison Energia zapowiadają już kolejne inwestycje.

Zamierzamy kupować kolejne projekty i rozwijać je. Nasze portfolio farm fotowoltaicznych jeszcze w tym roku znacznie się powiększy – zapowiada Kamil Sankowski.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika