300 kWp w Piotrkowie Kujawskim

6 maja 2016

FreeVolt zakończył realizację kolejnej dużej elektrowni fotowoltaicznej. Tym razem jest to instalacja o mocy 300 kWp. Instalacja została uruchomiona na potrzeby przedsiębiorstwa przetwórstwa tworzyw sztucznych z Piotrkowa Kujawskiego.

Elektrownia fotowoltaiczna składa się z 1200 modułów III generacji FreeVolt, każdy o mocy znamionowej 250 Wp, wykonanych w technologii Smart Wire. Wyprodukowana energia zostanie wykorzystana na potrzeby przedsiębiorstwa. Prognozowany roczny uzysk energii to około 360 MWh. Zredukuje on koszty za energię o ponad 40 proc. Niwelacja emisji CO2 to około 200 ton rocznie. Jest to niebywale ważny parametr dla dzisiejszego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Prace montażowe elektrowni słonecznej trwały miesiąc. To kolejny przykład inwestycji, która mimo okresu zimowego nie stanowiła problemu dla monterów FreeVolt. Inwestycja zgodnie z zapowiedziami została oddana do użytku w terminie.

Zrealizowana przez FreeVolt nadachowa elektrownia fotowoltaiczna w Piotrkowie Kujawskim to jeden z większych obiektów tego typu w Polsce.

Realizacja nadachowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 300 kWp to jeden z wielu projektów FreeVolt. Rok 2016 według zapowiedzi kadry zarządzającej spółki będzie przełomowym, jeżeli chodzi o realizację dużych projektów.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika