Energa oferuje fotowoltaikę na balkony

27 listopada 2023
Energa oferuje fotowoltaikę na balkony

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku hurtowym, coraz więcej osób szuka sposobów wykorzystania energii odnawialnej i obniżenia kosztów opłat za prąd. Jednym z takich rozwiązań jest fotowoltaika zainstalowana na balkonie

Usługę dostawy, montażu i próbnego uruchomienia instalacji fotowoltaicznej na balkonach posiada w swojej ofercie Energa Obrót. Wycenę inwestycji oraz indywidualnie dopasowaną ofertę klient otrzymuje zupełnie za darmo. System montażowy paneli fotowoltaicznych na balkonie daje możliwość montażu pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek. System posiada wszelkie certyfikaty zapewniając bezpieczny i profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych.

– To innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach. Dzięki niemu można zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł, a także przyczynić się do ochrony środowiska. To również doskonała okazja do zaoszczędzenia na rachunkach za prąd. Energa Obrót oferuje różnorodne rozwiązania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb mówi Aleksander Chołodnicki, dyrektor Departamentu Marketingu i Produktów Energi Obrotu.

Dodatkowo, możliwość monitorowania wydajności instalacji fotowoltaicznej na balkonie z poziomu przeznaczonej do tego aplikacji pozwala użytkownikom na bieżąco kontrolować zużycie energii. Przyjęcie świadomego podejścia do korzystania z urządzeń elektrycznych przekłada się na efektywne zarządzanie energią i obniżenia rachunków za prąd. W zależności od wybranego wariantu mocy instalacji, rocznego zużycia oraz warunków, w jakich instalacja będzie pracować, zaoszczędzić można 21-40%[1] w skali roku na rachunkach za prąd.

Roczne ubezpieczenie od Energi Obrotu

Energa Obrót zapewnia do 25 lat gwarancji na wydajność instalacji i 5 lat gwarancji na jej montaż. Dodatkowo spółka oferuje roczne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej i pokrywa jego koszt. Jest to dodatkowe zabezpieczenie dla inwestycji klientów.

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie zgody wspólnoty lub spółdzielni oraz gniazdka na balkonie.

Przypisy:

[1] Przy założeniach: moc instalacji: 1,6kWp (4 panele fotowoltaiczne), roczny poziom autokonsumpcji: 567 kWh, roczna suma energii wytworzonej: 1379 kWh[2]

[2] Wyliczenia do powyższych założeń zostały przygotowane dla odbiorców rozliczających się na zasadach net-billingu oraz dla niezacienionej, południowej ekspozycji paneli fotowoltaicznych na balkonie. Do kalkulacji zostało wzięte roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstwa domowego: 2 200 kWh, przy cenie za energię elektryczną pobraną w wysokości 0,41zł/kWh, oraz przy cenie za energię elektryczną oddaną wyznaczoną na podstawie wartości RCEm na rok 2023 (od stycznia do sierpnia zgodnie z tabelą https://www.pse.pl/oire/rcem-rynkowa-miesieczna-cena-energii-elektrycznej, od września do grudnia jako średnia z miesięcy maj-sierpień 2023).

Fot. Zdjęcie poglądowe. Źródło: Energa