Energia słoneczna dla szkoły od IKEA

15 listopada 2017
Energia słoneczna dla szkoły od IKEA

IKEA ogłosiła konkurs na najciekawszy program edukacji ekologicznej „Najlepsza szkoła pod słońcem”. Do wygrania instalacja fotowoltaiczna o wartości do 35 000 zł, wraz z montażem na dachu szkoły, przygotowaniem do podpięcia do sieci i długoletnią gwarancją. W konkursie zostanie nagrodzonych aż sześć szkół w wybranych gminach!

Celem konkursu „Najlepsza szkoła pod słońcem” jest propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. Szkoły mają za zadanie zaplanować program edukacji ekologicznej uwzględniającej elementy zrównoważonego życia w domu i wykorzystania energii odnawialnej oraz zrealizować go w semestrze wiosennym 2018 roku.

Konkurs adresowany jest do szkół  z terenów, na których znajdują się farmy wiatrowe IKEA, tj. z gmin: Abramów, Bukowsko, Dukla, Gizałki, Michów, Rymanów i Wróblew. Do udziału w konkursie należy się zgłosić do 30 listopada 2017 roku, do godz. 16:00 poprzez przesłanie wypełnionego zgłoszenia wraz z załączoną propozycją programu edukacji ekologicznej na adres: konkurs@najlepszaszkolapodsloncem.pl.

Wyniki konkursu będą ogłoszone w czerwcu 2018 roku.

IKEA inwestuje na świecie w technologie fotowoltaiczne od 20 lat. Już w 1997 roku w Älmhult w Szwecji IKEA zainstalowała na elewacji i na dachu swojego sklepu panele fotowoltaiczne. Była to pierwsza i największa w tamtym okresie instalacja fotowoltaiczna w Skandynawii. Obecnie IKEA posiada 730 000 paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachach swoich sklepów i fabryk na całym świecie. Oprócz instalacji fotowoltaicznych Grupa IKEA inwestuje także w farmy wiatrowe. W samej Polsce posiada ich sześć. Produkują one łącznie tyle energii, ile zużywają wszystkie budynki sklepy, biura, centra handlowe i dystrybucyjne w kraju. Co więcej, w ten sposób produkowana energia umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 450 000 ton, co jest równoznaczne z wycofaniem ponad 150 000 samochodów z dróg.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika