Europejska Sieć Crowdfundingu dołącza do Fundacji Doradczej SolarCoin

17 czerwca 2018
Europejska Sieć Crowdfundingu dołącza do Fundacji Doradczej SolarCoin

ECN (Europejska Sieć Finansowania Społecznościowego) to stowarzyszenie zorientowane na promowanie inicjatyw crowdfundingowych w Unii Europejskiej. Jego dyrektor wykonawczy, Oliver Gajda, dołącza do Fundacji SolarCoin jako doradca. Jako doświadczony przedsiębiorca Oliver wnosi wiedzę specjalistyczną zarówno w dziedzinie startupów, jak i innowacji dzięki działaniom crowdfundingowym.

O ECN

Europejska Sieć Finansowania Społecznościowego AISBL (ECN) jest profesjonalną siecią powiązań zawodowych propagującą odpowiednią przejrzystość, uregulowania prawne oraz zarządzanie, a jednocześnie oferującą wspólny głos w dyskusji politycznej i budowaniu opinii publicznej. ECN została formalnie utworzona jako międzynarodowa organizacja non-profit w Brukseli w 2013 roku.

O SolarCoin

SolarCoin to największy na świecie społecznościowy program lojalnościowy nagradzający producentów słonecznej energii elektrycznej. O alternatywną walutę cyfrową mogą ubiegać się osoby fizyczne korzystające z domów zasilanych energią słoneczną lub komercyjni wytwórcy słonecznej energii elektrycznej. Projekt promuje stosowanie czystej, przyjaznej dla środowiska energii, czego ostatecznym celem jest przesunięcie uśrednionego kosztu energii z dala od paliw kopalnych. Fundacja SolarCoin przyznała właścicielom instalacji wykorzystujących energię słoneczną z 59 krajów dotacje o wartości 6,98 TWh (terawatogodzin).

Zaprnumeruj Magazyn Fotowoltaika