Falowniki GoodWe serii MT w projekcie fotowoltaicznym na Węgrzech

5 listopada 2019
Falowniki GoodWe serii MT w projekcie fotowoltaicznym na Węgrzech

Węgry podejmują działania, aby osiągnąć swoje cele w zakresie niższych emisji zgodnie z europejskimi zobowiązaniami. Najnowsze raporty wskazują, że kraj ten planuje zwiększyć moc instalacji fotowoltaicznych ponad dziesięciokrotnie do 2030 r. Jednym z przykładów tych działań jest realizacja elektrowni fotowoltaicznej zlokalizowanej w powiecie Peszt w okolicy Budapesztu, uprzemysłowionym regionie o wysokim zapotrzebowaniu na energię.

W ramach projektu o mocy 5 MW zainstalowano 68 falowników GoodWe serii MT o mocy 60 kW. W realizację tego projektu zaangażowana była renomowana niemiecka firma energetyczna E.ON, a falownik GoodWe MT został już umieszczony na liście falowników stosowanych przez E.ON.

Zalety falownika GoodWe serii MT to m.in.: różne moce wytwórcze – w zakresie od 50 do 80 kW, sprawność 98,8%, zdolność do pełnej pracy w temperaturze 50 °C i możliwości przewymiarowania do 50 proc., kompatybilność z modułami bifacialnymi, monitorowanie poziomu stringów PV i komunikację PLC, AFCI. Falownik ten stał się swego rodzaju kartą prezentacyjną firmy GoodWe, po zastosowaniu go w dużych projektach PV na całym świecie.  Zgodnie z najnowszym raportem „The PV Inverter Market” wydanym w tym roku przez firmę IHS, GoodWe stał się czwartym co do wielkości dostawcą falowników trójfazowych na świecie. Jak informuje Goodwe, wysoka pozycja w tym rankingu oraz stosunkowo niski poziom LCOE wpłynęły na wybór ich produktu do węgierskiego projektu.W ubiegłym roku wzrosła liczba wdrożeń falownika MT, od Turcji po Brazylię i od Indii po Argentynę, co jest dowodem na to, że marka jest coraz bardziej doceniana na światowym rynku fotowoltaicznym.

Kolejną ważną kwestią braną pod uwagę przy wyborze produktów GoodWe są usługi posprzedażowe. GoodWe utworzyło 12 centrów serwisowych na wszystkich kontynentach, aby zapewnić klientom wsparcie techniczne.Oczekuje się, że w nadchodzących latach na Węgrzech powstanie coraz więcej takich projektów jak elektrownia w powiecie Peszt, co będzie dla GoodWe kolejną okazją do wykorzystania falownika serii MT. Firma liczy także na strategiczne partnerstwa na Węgrzech oraz w całej Europie Środkowej.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika