Firma BMZ Poland otworzyła nową inwestycję o wartości 9 mln euro

19 września 2017
Firma BMZ Poland otworzyła nową inwestycję o wartości 9 mln euro

W dniu 18 września br. redakcja „Magazynu Fotowoltaika” uczestniczyła w uroczystym otwarciu nowej fabryki firmy BMZ w Gliwicach.

Produkcja w nowej fabryce będzie obejmować m.in. rozwiązania dedykowane przemysłowi motoryzacyjnemu. Powierzchnia nowej, wartej ponad 9 mln euro inwestycji to przeszło 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne, magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz powierzchnie biurowe, będące nową siedzibą firmy.

Oprócz rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego nasza działalność obejmuje także projekty małoseryjne oraz wysoko zautomatyzowane, jak chociażby magazyny energii. Ważnym aspektem produkcji są także nowoczesne systemy zasilania autobusów elektrycznych, baterie do rowerów elektrycznych oraz elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych. Planujemy także zbudować serię kompletnych rozwiązań systemów e-bike`owych, składających się z aplikacji, baterii oraz motoru. Rozwijać będziemy inteligentne magazyny energii, w tym do autobusów elektrycznych. Nasza produkcja przeznaczona jest na rynki Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland.

Pracę w fabryce ułatwiają nowoczesne systemy magazynowe BMZ Poland, które składają
się z podestu oraz przenośników służących do sprawnej komunikacji z halą produkcyjną. Nad wszystkim czuwa moduł sterujący Galileo opracowany przez Mecalux.

Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy. Spółka zatrudnia obecnie około 650 osób.
W pierwszym etapie liczba ta wzrośnie do 700; będą to zarówno pracownicy fabryki, jak
i Działu Badań i Rozwoju, w którym powołany zostanie specjalny zespół zajmujący się tylko rozwiązaniami EV – systemami zasilania autobusów elektrycznych.

Nowa fabryka, działająca od lipca br., znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji zbiega się z organizowaną po raz drugi w Polsce przez BMZ Poland konferencją Battery Experts Forum, która odbywa się w Gliwicach w dniach 19–21 września 2017 r.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika