Fronius i Grenton: tak się integruje smart home z PV

21 września 2021
Fronius i Grenton: tak się integruje smart home z PV

Fronius, wiodąca firma w branży fotowoltaicznej, oraz Grenton, polski producent systemu automatyki domowej, rozpoczęli współpracę od integracji systemów smart home i PV. Ich połączenie zapewnia oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią.

Fronius i Grenton to liderzy rynku, którzy myślą nie tylko o codziennych potrzebach swoich klientów, ale patrzą też w przyszłość z szeroko otwartymi oczami, szukając łatwych rozwiązań dla konsumentów. Proponowane przez te firmy technologie nie są już traktowane jako rozwiązania przyszłości, ale stają się powszechnie używane.

Co zyskuje użytkownik dzięki integracji falowników Fronius i Systemu Smart Home Grenton?

  • Racjonalne i pełne wykorzystanie 100% wyprodukowanej energii
  • Nadprodukcja energii wykorzystana przez urządzenia domowe i pompy ciepła
  • Pełna informacja w systemie smart home o statusie instalacji fotowoltaicznej

 

Maciej Pilinski, dyrektor sprzedaży Solar Energy Fronius Polska

 

Integracja elektrowni fotowoltaicznej z instalacją inteligentnego budynku pozwala na niezwykle zaawansowane algorytmy zarządzania produkowaną energią. Połączenie systemów Fronius i Grenton  to niewątpliwie kolejny krok na drodze do realizacji niezwykle ambitnej wizji naszej firmy: „24 godzin słońca”, której celem jest zaspokojenie z odnawialnych źródeł energii 100% potrzeb energetycznych ludzkości. mówi Maciej Piliński, sales manager jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius Polska.

 

 

 

 

Jak Fronius i Grenton pomagają instalatorom?

  • Przygotowana pełna dokumentacja integracji
  • Wspólna seria szkoleń dla instalatorów, w wybranych lokalizacjach w całej Polsce, poświęcona integracji systemów oraz zarządzaniu energią
  • Wsparcie przy wdrażaniu integracji Systemu Smart Home Grenton i falowników Fronius

 

Marek Polit, dyrektor sprzedaży w Grenton

Z myślą o instalatorach współpracujących z Grenton i Fronius przygotowaliśmy dokumentacje integracji z falownikiem Fronius Symo 8.2-3-M za pośrednictwem Fronius Solar API (JSON) oraz protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Instrukcje te są przejrzyste i pomagają odczytać przykładowe dane dotyczące generowanej mocy chwilowej, czy też całkowitej energii wytworzonej w ciągu dnia, roku oraz od początku działania instalacji. Instrukcje te będą przydatne również podczas integracji z innymi modelami falowników Fronius. Chętnie też pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania, nie tylko w trakcie szkoleń – mówi Marek Polit, dyrektor sprzedaży w Grenton

 

 

Fotowoltaika i inteligentne domy są coraz bardziej popularne, to nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale także ekonomiczne. Co więcej, dzięki połączeniu sił, Fronius i Grenton zapewniają dwa komplementarne produkty, które można zaplanować na tym samym etapie podejmowania decyzji o budowie lub remoncie domu.

Więcej informacji na temat integracji oraz powiązanej dokumentacji jest dostępne na Forum Fronius oraz w Portalu Instalatorów Grenton.

 

O firmie Fronius

Fronius International to austriackie przedsiębiorstwo z siedzibą w Pettenbach oraz zakładami w Wels, Thalheim, Steinhaus i Sattledt. Firma zatrudnia 5660 osoby na całym świecie i działa w następujących branżach: spawalnictwo, fotowoltaika i technologia ładowania akumulatorów. Eksport na poziomie 92% to zasługa 36 międzynarodowych spółek firmy Fronius oraz partnerów handlowych i przedstawicieli w ponad 60 krajach. Dzięki innowacyjnym produktom i usługom oraz udzielonym 1321 patentom Fronius jest liderem na światowym rynku pod względem wprowadzania nowych technologii.

Zrównoważony rozwój oznacza dla nas, że kwestie ochrony środowiska i sprawy socjalne traktujemy na równi z wskaźnikami ekonomicznymi. Nasza dewiza jest od zawsze ta sama: chcemy być liderem innowacyjności.

O firmie Grenton

Grenton to polski producent technologii Smart Home, która łączy w sobie zalety przewodowych i bezprzewodowych systemów automatyki budynkowej. Firma powstała w 2011 roku i obecnie działa w 24 krajach. W ofercie Grenton można znaleźć trzy główne rodzaje modułów: przewodowe moduły na szynę DIN, przewodowe moduły podtynkowe oraz bezprzewodowe moduły komunikujące się w standardzie Z-Wave oraz Wifi. Urządzenia Grenton pozwalają zrealizować dowolny projekt – scentralizowany, rozproszony oraz mieszany.  Inteligentne panele, przełączniki i aplikacja mobilna myGrenton są projektowane z innowacyjnym podejściem i pozwalają użytkownikom systemu na zarządzanie swoim domem lokalnie i zdalnie.

Misją firmy jest popularyzacja i dostarczanie innowacyjnych technologii smart home w sposób gwarantujący wsparcie dystrybucji systemu oraz stałą dbałość o satysfakcję użytkowników końcowych.

Grenton, dzięki innowacyjności wprowadzanej w świat systemów inteligentnych domów, został laureatem prestiżowego konkursu Deloitte Central Europe Fast 50 2020.