...

GoodWe na 4. miejscu w globalnym rankingu falowników

12 lipca 2019
GoodWe na 4. miejscu w globalnym rankingu falowników

Rok 2018 był bardzo dobry dla GoodWe na rynku globalnym, co obecnie znajduje odzwierciedlenie w międzynarodowych rankingach, w których chiński producent falowników zdobywa coraz wyższą pozycję.
Zgodnie z opublikowanym niedawno przez IHS dokumentem pt. „PV Inverter Market Tracker” GoodWe stał się czwartym co do wielkości na świecie dostawcą trójfazowych falowników do zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Jeszcze pięć lat temu GoodWe nie znalazł się nawet na liście Top 10, ale dzięki udoskonaleniom technologicznym i zaangażowaniu międzynarodowych zespołów pracowników, sprzedaż tego typu falowników przyspieszyła. W ubiegłym roku firma dostarczyła stringowe falowniki trójfazowe o mocy ponad 2 GW, co pozwoliło na znaczący wzrost w światowym rankingu.

Ekspansja firmy GoodWe w tym segmencie jest szczególnie widoczna na dużych strategicznych rynkach, takich jak Indie, gdzie w ciągu zaledwie kilku lat firma niemal potroiła swoje dostawy. Inne rynki, na których wzrost był znaczący, to Australia i Holandia, które są dojrzałymi i zaawansowanymi rynkami wykorzystującymi energię słoneczną oraz wielki gigant Ameryki Południowej – Brazylia, gdzie obecnie dochodzi do bardzo szybkiego rozwoju rynku rozproszonego wytwarzania energii elektrycznej i na którym wielu użytkowników komercyjnych i przemysłowych zaczyna postrzegać falowniki GoodWe jako konkurencyjne rozwiązania dla dotychczas stosowanych. Inne rynki o znaczącym wzroście to Turcja, Meksyk i Argentyna.

Na wewnętrznym rynku chińskim trójfazowe falowniki GoodWe są stosowane we wszystkich rodzajach projektów: od instalacji do zasilania energią słoneczną, miejskich systemów tramwajowych, poprzez parkingi solarne, aż po gospodarstwa rolne, firmy technologiczne i projekty niwelujące ubóstwo energetyczne.

Obecnie oferta trójfazowych falowników GoodWe dla użytkowników komercyjnych i przemysłowych składa się z modeli SDT, SMT i MT. W ubiegłym roku firma wprowadziła na rynek falowniki drugiej generacji i jest pewne, że lepsza technologia i nowa funkcjonalność oferowana przez GoodWe wpłynęły na sukces firmy w kraju i za granicą. Innym ważnym udoskonaleniem oferty GoodWe, o którym warto wspomnieć, jest powołanie zespołów serwisowych, które pomogły firmie zapewnić komercyjnym i przemysłowym klientom zyski i terminowe wsparcie techniczne.

Silne strony falownika MT to: różne moce w zakresie od 50 do 80 kW, duża sprawność jak i możliwość działania w temperaturze 50°C oraz możliwość przewymiarowanie instalacji PV do 50 proc. Urządzenia te cechuje kompatybilność z modułami bifacialnymi, monitoring łańcucha stringów PV i komunikacja PLC, AFCI. Falownik ten stał się flagowym produktem firmy GoodWe, po udanej instalacji w dużych projektach na całym świecie przez międzynarodowych generalnych wykonawców.

Znalezienie się w międzynarodowym rankingu producentów falowników świadczy o zaufaniu, jakim obdarzają rozwiązania GoodWe projektanci komercyjnych i przemysłowych instalacji fotowoltaicznych. Na decyzję inwestorów o wyborze urządzeń tego producenta ma również bardzo niskie napięcie rozruchowe, przejawiające się tym, że nowe falowniki są w stanie wytwarzać energię elektryczną na bardzo wczesnym etapie i przez dłuższy czas. Firma GoodWe jest coraz częściej postrzegana jako dobry partner do realiacji projektów komercyjnych, a inwestorzy zdają sobie sprawę, że zakup produktów GoodWe to niezawodna i bezpieczna inwestycja.

Od wielu lat GoodWe był postrzegany jako ważny gracz w sektorze mieszkaniowym, jednak zaangażowanie w zdobycie dobrej opinii na rynkach komercyjnym i przemysłowym, zaowocowała zajęciem czwartego miejsca w międzynarodowym rankingu trójfazowych inwerterów stringowych. To osiągnięcie jest uznaniem, które motywuje firmę do ciągłego doskonalenia. GoodWe wierzy, że właśnie rozpoczyna długi wyścig o jeszcze lepszą pozycję na rynkach światowych i planuje produkcję jeszcze lepszych produktów.