GoodWe zwiększa moce produkcyjne

14 listopada 2022
GoodWe zwiększa moce produkcyjne

Kierując się wizją kształtowania światowej przyszłości inteligentnej energii, GoodWe aktywnie zwiększa moce produkcyjne i wprowadza kolejne innowacje technologiczne. Zainspirowana globalnym trendem w kierunku neutralności klimatycznej, sieć energetyczna nowej generacji – to sieć zielona, zrównoważona i cyfrowa, która stopniowo zaczyna nabierać konkretnych kształtów.

W sierpniu 2022 roku firma oddała do użytku drugi etap zakładu produkcyjnego w Guangde w prowincji Anhui w Chinach. Zajmując powierzchnię około 46 000 m2, nowa fabryka skupia się głównie na produkcji falowników fotowoltaicznych, rozwiązań do magazynowania energii oraz systemów PV do integracji z budynkiem. Dzięki tej rozbudowie łączne zdolności produkcyjne producenta wzrosną do 30 GW.

Jako jeden z wiodących producentów w dziedzinie OZE z troską o środowisko naturalne, GoodWe dąży do przekształcenia terenu fabryki w „inteligentną niskoemisyjną strefę demonstracyjną” pod każdym możliwym względem. Na dachu zainstalowano już instalację PV o mocy 2,8 MW, do której podłączono 12 falowników łańcuchowych GoodWe serii HT 1500V o mocy 225kW. I te liczby będą się w najbliższym czasie zwiększać. Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, wszystkie obudowy falowników wykonane są ze stopu aluminiowo-magnezowego, który może być w 100% poddany recyklingowi lub ponownie wykorzystany.

Dzięki tej inwestycji, GoodWe jest w stanie zapewnić do 2,8 mln kWh czystej energii elektrycznej na potrzeby fabryki, oszczędzając 900 ton standardowego węgla i redukując do 2 247 ton emisji dwutlenku węgla rocznie, co pozwala na eksploatację zakładu w sposób ekologiczny i niskoemisyjny. Wraz z dalszą rozbudową instalacji fotowoltaicznej, GoodWe jest zdeterminowane, aby uczynić produkcję tak przyjazną dla środowiska, jak to tylko możliwe.

Poprzez szerokie zastosowanie fotowoltaicznych materiałów budowlanych przy budowie takich obiektów jak kantyna czy zero-emisyjne pomieszczenia do odpoczynku w słońcu na terenie fabryki, GoodWe po raz kolejny potwierdza swoje ambicje wykorzystania każdego budynku do wytwarzania energii elektrycznej. Ponadto, w celu zmniejszenia śladu węglowego, budowane są również stacje ładowania DC i AC oraz solarne wiaty samochodowe ze zintegrowanym systemem „solar storage charging”.

 – Wraz z oddaniem do użytku II etapu naszej fabryki w Guangde, moce produkcyjne, jeśli chodzi o falowniki fotowoltaiczne GoodWe i pozostałe rozwiązania, odnotują ogromny wzrost. Ta ekspansja jest ekscytującym kamieniem milowym dla GoodWe i daje nam większą pewność, że sprostamy wyzwaniom stawianym przez łańcuchy dostaw i zmieniające się warunki biznesowe.

Co ważniejsze, projekt naszej nowej fabryki dokładnie odzwierciedla również filozofię zrównoważonego rozwoju GoodWe. Nie będziemy szczędzić wysiłków w przewodzeniu i promowaniu globalnej transformacji energetycznej oraz tworzeniu zrównoważonej przyszłości dla Ziemi, ludzkości i przyszłych pokoleń – mówi Daniel Huang, prezes i założyciel GoodWe.

 

        

Kontakt w Polsce:

sales.pl@goodwe.com

service.pl@goodwe.com

 

 

artykuł sponsorowany