Grodno laureatem konkursu „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2015”

28 stycznia 2016
Grodno laureatem konkursu „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2015”

Grodno laureatem konkursu „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2015”. Spółka otrzymała wyróżnienie za hybrydowe oświetlenie terenów wokół szkół i przedszkoli na terenie gminy Aleksandrów Łódzki. Konkurs już po raz 17. zorganizował Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Grodno zostało uhonorowane wyróżnieniem za zastosowanie hybrydowego oświetlenia do oświetlenia terenów wokół szkół i przedszkoli na terenie gminy Aleksandrów Łódzki. Komisja konkursowa złożona z niezależnych ekspertów rynku zwróciła uwagę na szczególny charakter zastosowanych urządzeń oświetleniowych, które nie wymagają zasilania z sieci energetycznej, korzystają natomiast z energii wytworzonej w panelach fotowoltaicznych i turbinie wiatrowej.

Jak podkreślono, wprowadzone przez Grodno rozwiązanie może znaleźć zastosowanie zwłaszcza do oświetlenia obiektów, do których doprowadzenie energii elektrycznej w tradycyjny sposób wiązałoby się ze znacznymi nakładami inwestycyjnymi z powodu ich odległości od źródła zasilania. Przykładem mogą być wiaty przystankowe czy parkingi znajdujące się poza terenami zabudowanymi.