...

H1 Hybrid Solar Inwerter – inteligentnie zarządzający energią

14 stycznia 2021
H1 Hybrid Solar Inwerter – inteligentnie zarządzający energią

H1 Hybrid Solar Inwerter to wielofunkcyjny falownik z układami jednofazowymi od 3 do 6 K (dwa MPPT). Jest kompatybilny z modułową baterią B1, inteligentnym licznikiem i portalem eSolar – platformą monitorującą, opracowaną przez SAJ jako jedno z rozwiązań do przechowywania energii słonecznej. Niezawodny, elastyczny inteligentny i hybrydowy falownik fotowoltaiczny H1 zapewnia użytkownikom wiele trybów pracy w celu wydajniejszego i inteligentniejszego zarządzania energią. Obejmują one: tryb samodzielnego użycia, tryb rezerwowy, tryb dzielony.

Tryb samodzielnego użycia (Self-use): falownik fotowoltaiczny H1 najpierw maksymalizuje zużycie energii słonecznej na potrzeby własne użytkownika – jest to tzw. autokonsumpcja. Gdy ilość energii słonecznej wytwarzanej przez system PV jest wystarczająca na potrzeby bieżące, energia ta będzie najpierw dostarczana do ładowania i zmagazynowana w baterii, a nadwyżka zostanie wyeksportowana do sieci. Kiedy poziom energii słonecznej jest niewystarczający, bateria uwolni zgromadzoną wcześniej energię elektryczną na potrzeby obciążenia – urządzeń gospodarstwa domowego. Tryb samodzielnego użycia falownika hybrydowego H1 pomaga użytkownikowi zwiększyć stopień wykorzystania energii słonecznej PV poprzez magazynowanie energii. Falownik H1 obsługuje również rozwiązanie zerowego eksportu do sieci energetycznej, aby pomóc użytkownikom w osiągnięciu 100% konsumpcji własnej.
Tryb rezerwowy (Backup Mode): w trybie rezerwowym wartość SOC (ang. state of chargé – stanu naładowania akumulatora) może być ustawiana i regulowana przez użytkownika w zależności od jego potrzeb. W tym trybie akumulator falownika służy jedynie jako zapasowe źródło zasilania dla podstawowego sprzętu w przypadku awarii sieci. Wówczas falownik hybrydowy H1 w ciągu 10 ms stabilnie przełącza się z zasilania sieciowego na zasilanie akumulatorowe, funkcjonując jako UPS. Akumulator może być ładowany z generatora PV lub działającej sieci energetycznej.
Tryb dzielony (Time-div Mode): tryb podziału czasu pracy ma na celu głównie maksymalizację zużycia własnego i optymalizację zarządzania energią słoneczną dla zwiększenia korzyści ekonomicznych użytkowników. W tym trybie użytkownicy mogą zarządzać energią poprzez ustawienie czasu ładowania baterii i okresu rozładowania. W okresie ładowania akumulator może być tylko ładowany, z kolei w okresie rozładowania akumulator może być wyłącznie rozładowany; przez resztę okresu akumulator będzie działał w trybie samodzielnego użytkowania.
Przykładowo, jeśli istnieje polityka cen energii elektrycznej, w godzinach szczytu, gdy cena energii elektrycznej jest wysoka, użytkownicy mogą ustawić rozładowanie akumulatora; gdy cena energii elektrycznej jest niska – wówczas mogą wybrać ładowanie akumulatora. Ten tryb pracy skutecznie pomaga użytkownikom obniżyć koszty energii elektrycznej. Aby lepiej wykorzystać system PV, użytkownicy mogą również ustawić czas ładowania i czas rozładowania w zależności od preferencji dotyczących zużycia. Oczywiście, jako hybrydowy falownik fotowoltaiczny H1 Hybryd Solar Inwerter może również pracować sieciowo (on-grid) lub wyspowo (off-grid) w zależności od potrzeb użytkowników.
Posiadający wiele trybów pracy, hybrydowy falownik fotowoltaiczny H1 jest elastyczny i przyjazny w codziennym użytkowaniu. Oprócz baterii B1 SAJ, fotowoltaiczny falownik hybrydowy H1 jest również kompatybilny z akumulatorami popularnych marek na rynku, takich jak Pylon lub Dyness. Obsługuje takie moduły komunikacyjne jak: Wi-Fi, Ethernet, 4G i RS485. Falownik hybrydowy H1 jest zintegrowany z wyświetlaczem LCD, dzięki czemu użytkownik może łatwo i wygodnie sprawdzić dane urządzenia i w prosty sposób je obsługiwać.