Huawei nagrodził swoich najlepszych partnerów w obszarze transformacji energetycznej w Polsce

5 maja 2022
Huawei nagrodził swoich najlepszych partnerów w obszarze transformacji energetycznej w Polsce

Huawei nagrodził swoich najlepszych partnerów biznesowych w Polsce w dziedzinie energetyki. Podczas konferencji Huawei Digital Power 2022 przedstawiciele firmy wręczyli statuetki dla zwycięzców w 11 kategoriach. To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez Huawei w Polsce, poświęcone w całości zielonym technologiom oraz energetyce.

Huawei Digital Power Conference 2022 to pierwsza edycja wydarzenia poświęconego tematyce energetyki organizowana przez Huawei w naszym kraju. Wydarzenie, które odbyło się 28 kwietnia, skoncentrowane było na takich zagadnieniach jak rozwój fotowoltaiki, nowe stacje transformatorowe czy klastry energii w Polsce, popularyzacja magazynów energii czy innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku PV. Podczas wydarzenia firma Huawei nagrodziła także czołowych i najbardziej innowacyjnych partnerów w obszarze transformacji energetycznej w Polsce.

Jedną z głównych nagród w kategorii C&I Smart PV Frontier of the Year” otrzymała firma Esoelo. W uzasadnieniu podkreślono, że wyróżnienie to przyznano za nieustanny rozwój i determinację w dążeniu do dekarbonizacji energetyki w Polsce we wszystkich segmentach rynku. Przedstawiciele Huawei docenili również wysoką jakość dostarczanych usług oraz profesjonalizm, które ich zdaniem są cechami rozpoznawczymi Esoleo.

Pełna lista laureatów nagród Huawei:

Nagrodę w kategorii „Innovative Project Developer of the Year” otrzymała firma ​​​​​R.Power – za wzorcowy rozwój projektów fotowoltaicznych w Europie, dojrzałość biznesową i synergię z partnerami biznesowymi. Dzięki tym cechom działalności R.Power Polacy zyskali setki gigawatogodzin zielonej energii elektrycznej.

Nagrodę w kategorii „Operations & Maintenance Service Partner of the Year” otrzymała firma Nomad Electric Services – za profesjonalny serwis tysięcy urządzeń Huawei na terenie całej Polski oraz ciągły rozwój i najlepsze praktyki na dynamicznie zmieniającym się rynku O&M.

Nagrodę w kategorii „Most innovative project in Poland” otrzymała firma ZKLASTER – za konsekwentne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w energetyce z poczuciem pełnej odpowiedzialności za rozwój energetyki odnawialnej, dzięki czemu transformacja energetyczna staje się faktem.

Nagrodę w kategorii „Smart PV excellent development of advanced solutions” otrzymała firma COR​AL – za najwyższą jakość pracy i utrzymujące się od wielu lat uznanie klientów.

Nagrodę w kategorii „Most innovative Project” otrzymała firma Rawlplug – za ambitny plany wdrożenia strategii carbon net zero do roku 2030, wizję proekologiczną oraz odpowiedzialną społecznie politykę biznesową, ukierunkowaną na wspieranie lokalnej społeczności.

Nagrodę w kategorii „Outstanding Business Partner of the Year” otrzymała firma ​​​​​ PRIME PV– za realizację ambitnych projektów OZE, aktywny udział w akwizycjach projektów na różnych etapach rozwoju oraz za dynamiczne tempo wzrostu i ambitne plany na przyszłość.

Nagrodę w kategorii „Most advanced Partner” otrzymała firma Projekt Solartechnik – za zaawansowanie i determinację w dążeniu do perfekcji w biznesie PV oraz pełen profesjonalizm w działaniu na rzecz rozwoju wielkoskalowych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, co sprawia, że Projekt Solartechnik jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku PV w Polsce.

Nagrodę w kategorii „Most innovative Partner” otrzymała firma Electrum – za profesjonalną i merytoryczną postawę na rynku wielkoskalowych elektrowni fotowoltaicznych, a także za innowacyjne podejście, nieustanny rozwój i utrzymywanie odpowiedniego poziomu wiedzy wśród inwestorów i deweloperów.

Nagrodę w kategorii „Outstanding Smart PV Project Partner of the Year” otrzymała firma ONDE – za wybitne osiągnięcia w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce, które w istotnym stopniu przyczyniają się do dekarbonizacji polskiej energetyki.  Ponad 250 zrealizowanych projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej mocy przekraczającej 3 GW tylko potwierdza wybitne osiągnięcia firmy.

Nagrodę w kategorii „Outstanding partership” otrzymały z kolei dwie firmy:

  • Spectris – za godną naśladowania współpracę biznesową oraz istotny udział w osiągnięciu najwyższych wskazników dekarbonizacji w skali kraju. Klarowne cele biznsowe, wzorcowa jakość dostarczanych usług to cechy rozpoznawcze firmy Spectris.
  • MGM Projekt – za wieloletnią współpracę, której znakiem rozpoznawczym jest sukces, wyjątkową jakość dostarczanych usług i zawsze profesjonalne wsparcie inwestora. Firma MGM Projekt to wiedza, doświadczenie i profesjonalna współpraca biznesowa.

Jak podkreślili przedstawicieli Huawei, nagrodzone firmy poprzez swoją działalność mogą być wzorcem do naśladowania dla innych organizacji, dla których zrównoważony rozwój, OZE czy efektywność energetyczna są podstawami działalności. Samo Huawei od kilku lat konsekwentnie rozwija portfolio rozwiązań dla energetyki odnawialnej, zwłaszcza dotyczących fotowoltaiki. Huawei angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki w Polsce i oferuje obecnie pełną paletę falowników do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla gospodarstw domowych, firm, jak również dla odbiorców przemysłowych.

Huawei, mając na trosce transformację energetyczną wielu branż, rozwija obszar digital power, w ramach którego dostarcza usługi i rozwiązania, które stanowią element walki z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych oraz przyczyniają się do  ochrony środowiska naturalnego. W jego ramach oferowane są również podzespoły napędowe i moduły ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika