II Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii

18 października 2017
II Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii

W dniu 27 października br. odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, na którym spotkają się decydenci i uczestnicy rynku energetycznego zainteresowani rozwojem potencjału krajowego rynku magazynów energii.

Możliwości wykorzystania magazynów energii w systemie elektroenergetycznym, ich rola w realizacji koncepcji klastrów energetycznych, udział magazynów energii w mechanizmach mocowych – to główne tematy Kongresu. Uczestnicy zapoznają się z otoczeniem prawnym dla magazynów energii w świetle regulacji krajowych i unijnych, nowymi trendami w zarządzaniu systemem dystrybucyjnym, nie zabraknie też poruszenia kwestii cyberbezpieczeństwa Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

W trakcie Kongresu odbędą się debaty poświęcone szczególnie ważnym tematom w zakresie magazynowania energii: Czy magazyny energii mogą stanowić alternatywę dla rynku mocy czy jego integralną część? Czy rozproszone usługi regulacyjne są konieczne ze względu na efektywność bilansowania KSE? Na te i inne pytania uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji.

Zapraszamy do zapoznania się z Programem II Międzynarodowego Kongresu Magazynowania Energii, który odbędzie się w Warszawie na terenie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego12/14. Początek 27 października, o godz. 9.00.