Innogy w gronie największych inwestorów na rynku PV

7 stycznia 2020
Innogy w gronie największych inwestorów na rynku PV

Projekty elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 42 MW należące do innogy Renewables Polska wygrały w aukcji dla instalacji do 1 MW. Nowe elektrownie powstaną w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim.

innogy dywersyfikuje swój portfel odnawialnych źródeł energii w Polsce. Oprócz silnej pozycji na rynku lądowych farm wiatrowych, spółka z powodzeniem weszła na polski rynek energii solarnej. Po swoim pierwszym projekcie fotowoltaicznym w Polsce w miejscowości Nowy Staw, spółka przybliżyła się o krok do realizacji 42 kolejnych naziemnych elektrowni fotowoltaicznych.

Po wygranej w aukcji dla instalacji o mocy do 1 MW, projekty innogy Renewables Polska uzyskały wsparcie na okres 15 lat.

Zwycięskie  42 projekty zostały przygotowane przez innogy Renewables Polska we współpracy z lokalnymi deweloperami. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku. Przy realizacji niektórych projektów planowane jest zastosowanie niezwykle lekkiej konstrukcji nośnej zwanej PEG. Zapewnia ona niższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i znacznie bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni niż w przypadku projektów konwencjonalnych. Wspomniana konstrukcja nośna została opracowana przez spółkę BELECTRIC, podmiot zależny innogy.

Fot. Innogy

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika