Innowacyjne falowniki w technologii HD Wave nagrodzone na targach InterSolar 2016

9 września 2016

Falownik fotowoltaiczny w przełomowej technologii HD Wave izraelskiej firmy SolarEdge otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy produkt fotowoltaiczny podczas prestiżowych targów branży fotowoltaicznej InterSolar 2016.

Wprowadzając na rynek falowniki w technologii HD Wave, SolarEgde dokonało jednego z najbardziej znaczących skoków w technologii słonecznej w ciągu ostatnich 20 lat.

Poprzez zastosowanie cyfrowych procesorów DSP, pozwalających na cyfrowe przekształcanie prądu stałego na prąd przemienny, możliwe jest osiągniecie niedostępnej dotychczas sprawności falownika przekraczającej 99%, przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów i wagi samego urządzenia.

– Wierzymy, że HD Wave jest kamieniem milowym dla technologii falowników solarnych, takim jakim było przejście z dużych telewizorów kineskopowych do nowoczesnych telewizorów LCD – mówi wiceprezes SolarEgde Lior Handelsman. – Przetwarzanie cyfrowe pozwoli na dalsze optymalizowanie wymiarów, sprawności i niezawodności falowników fotowoltaicznych. To przyczyni się do zmniejszenia kosztów energii słonecznej w bliskiej perspektywie – tłumaczy ekspert.

Najważniejsze cechy nowych falowników:

  • Zakres mocy od 2.2 kW do 6 kW (falowniki jednofazowe). Trójfazowe będą dostępne już w 2017 roku!
  • Niska waga < 10 kg
  • Sprawność 99% (33% -50% mniej strat ciepła w porównaniu do dotychczasowej technologii)
  • Wysoka niezawodność dzięki niższemu rozpraszaniu ciepła i wyeliminowaniu kondensatorów elektrolitycznych
  • Możliwość przeciążenia falownika do 155%
  • Opcjonalny wbudowany licznik z dokładnością ± 0,5%
  • Opcjonalne samowystarczalne gniazdko zasilające do 1,5 kW zasilania awaryjnego
  • Kompatybilność z istniejącymi systemami SolarEdge

Zapraszamy na stoisko firmy Emiter (nr W32)  na Targach ENERGETAB w Bielsku-Białej (13-15.09). Zaprezentujemy (po raz pierwszy w Polsce!) falownik SE6000H w technologii HD Wave, przeprowadzimy również szkolenie na temat nowej technologii (15.09, godzina 10:00).

 Informacje i rejestracja

Zapraszamy także na szkolenia certyfikowane z zakresu Fotowoltaiki (akredytacja UDT nr OZE-A/09/00036/15). Do końca roku 2016 promocja -50%! Najbliższe szkolenie 21-23 września 2016 r.

Aktualne terminy i rejestracja