Innowacyjne rozwiązania Corab na targach Intersolar 2022

9 maja 2022
Innowacyjne rozwiązania Corab na targach Intersolar 2022

Wiodący europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych aktywnie zaznacza swoją obecność podczas targów Intersolar 2022. W Monachium Corab prezentuje swoje rozwiązania skierowane zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Wyjątkowo interesująco prezentują się systemy PV oferowane projektom farmowym. Jakie produkty będą mogli zobaczyć odwiedzający targi? Jakie są oczekiwania Corab względem Intersolar?

Na ponad 100 metrach kwadratowych naszego stoiska postaramy się pokazać to, co dla europejskiego odbiorcy może być najatrakcyjniejsze w naszym asortymencie. Znajdą się tam rozwiązania dla parków solarnych, ale również biznesu agro czy też odbiorców komercyjnych – powiedział Przemysław Brzywcy, dyrektor pionu segmentu biznesowego Corab S.A. – Systemy PV które produkujemy cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów z całej UE. Podczas targów w Monachium czekają nas obiecujące spotkania z obecnymi i przyszłymi klientami. Liczę, że podpiszemy kilka interesujących umów – podkreśla Brzywcy.

Systemy PV szyte na światową miarę

Duża część farm fotowoltaicznych w Polsce oparta jest na systemach stworzonych przez inżynierów z Corab. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem konstrukcje jakie powstają w jednej z najnowocześniejszych fabryk – w Bartoszycach, wyróżniają się jakością oraz trwałością. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że systemy fotowoltaiczne Corab nalazły dotychczas zastosowanie w 20 krajach na świecie. Jakość i rozmach zostały docenione przez środowisko biznesowe, które przyznało Corab tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki”.

Obserwujemy wzrost zapytań o rozwiązania fotowoltaiczne ze strony firm z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Bułgarii czy Rumunii. Przygotowaliśmy kompleksową ofertę, jesteśmy przekonani, że obecność na Intersolar 2022 pozwoli zainteresowanym lepiej poznać nas oraz gamę produktów które powstają w fabryce w Bartoszycach, dodam – jednej z najnowocześniejszych tego typu na kontynencie – stwierdził  dyrektor pionu segmentu biznesowego w Corab – mówi Przemysław Brzywcy. Jak przyznaje, targi w Monachium to okazja do spotkań z obecnymi i przyszłymi dostawcami.

Podążając za słońcem

Spośród bogatej gamy wyrobów olsztyńskiej firmy, warto zwrócić uwagę na ulepszoną wersję trackera fotowoltaicznego. System WS T-001 to nowoczesny system nadążny który zyskał już uznanie branży PV. Urządzenie opracowane przez inżynierów z Corab zostało m.in. nagrodzone podczas targów ENEX 2022.

Tym razem spółka prezentuje międzynarodowej publiczności ulepszoną wersję ruchomej tej konstrukcji fotowoltaicznej. To w pełni automatyczny i bezobsługowy system PV który śledzi promienie słoneczne i ustawia moduły tak, aby maksymalizować uzysk. Poza wydajnością, która w stosunku do statycznych rozwiązań może być większa nawet o 30 proc., tracker wyróżniają m.in. innowacyjny bezklemowy system montażu oraz możliwość zastosowania dowolnych modułów fotowoltaicznych.

Jeszcze lepsze uzyski

Do dużych projektów farmowych skierowana jest konstrukcja Corab System WS-017NB. Dwupodporowy system wsporczy montuje się w ziemi przy użyciu kafara. Konstrukcję pokryto odporną na korozję warstwą Magnelisu, dzięki czemu może pochwalić się gwarancją sięgającą nawet 25 lat i to zarówno na elementy wbite w ziemię, jak i te ponad powierzchnią  gleby. Montaż modułów odbywa się pionowo w dwóch rzędach. Kąt nachylenia to 25 -30 stopni. Ta konstrukcja wsporcza powinna zwrócić uwagę odbiorców budujących farmy z całego świata. Podobnie jak pokazywana w trakcie Inter Solar inna konstrukcja wolnostojąca o orientacji wschód – zachód.

Propozycja dla agro biznesu

Ekspozycja Corab na Intersolar 2022 nie obejmuje jedynie produktów skierowanych do dużych parków solarnych. Słynąca z jakości firma przygotowała także europejską premierę systemów PV montowanych na dachach pokrytych papą i membraną. Tego rodzaju dachy popularne są w obiektach komercyjnych – halach magazynowych, centrach handlowych i dystrybucyjnych, zakładach przemysłowych. Popularność fotowoltaiki w segmencie „commercial” powoduje, że systemy na tego rodzaju dachy cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Rozwiązania proponowane przez Corab charakteryzują się prostotą montażu łatwością rozbudowy i tradycyjnie – wykonaniem na najwyższym poziomie. Spośród licznych systemów fotowoltaicznych jakie oferuje olsztyńska firma, w Monachium nie mogło zabraknąć WS A-10. To pionowa konstrukcja dedykowana modułom bifacjalnym. System doskonale sprawdza się w agro biznesie i w bardziej wymagającym terenie. Kształt oraz sposób montażu sprawiają, że może również pełnić rolę fotowoltaicznego ogrodzenia.

Trzeba zaznaczyć, że WS A-10 już cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli gospodarstw rolnych z nieomal całej Unii Europejskiej.  W Monachium zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się także z innymi systemami fotowoltaicznymi  Corab skierowanymi dla rolnictwa.

 

Wymienione systemy to tylko niektóre z konstrukcji jakie będzie można zobaczyć odwiedzając stoisko Corab w trakcie monachijskiej imprezy. Poza wymienionymi wcześniej zainteresowani fotowolatiką na najwyższym poziomie, mają możliwość poznać zalety także m.in. systemu który obsługuje większe, ponadstandardowe moduły PV oraz inne rozwiązania jakie stworzyli inżynierowie Corab.

 

 

 

Targi Intersolar 2022 odbywają się w Niemczech, w Monachium w dniach 11-13 maja.

Stoisko Corab mieści się pod numerem A5.330

Więcej informacji o ofercie Corab na:

www.corab.pl

 

artykuł sponsorowany