...

Instalatorze – w czym na dach?

4 marca 2020
Instalatorze – w czym na dach?

Branża fotowoltaiczna w Polsce rozwija się jak nigdy dotąd i bije rekord za rekordem. Powstaje coraz więcej firm instalujących fotowoltaikę, jednak mimo dobrej sytuacji rynkowej jest wiele rzeczy, które należy zoptymalizować. Z jednej strony to jakość instalacji fotowoltaicznych, a z drugiej – przygotowanie i wyposażenie samych instalatorów.

Każdy, kto jest dłużej związany z branżą fotowoltaiczną, ma świadomość, że instalator i jakość jego pracy to – obok komponentów – bardzo istotne, a może i najważniejsze aspekty instalacji.

Co z tego, że będziemy mieć wysokiej jakości komponenty, jeśli praca zostanie wykonana niedostatecznie… O jakości pracy instalatora decydują z jednej strony jego wykształcenie i doświadczenie, a z drugiej strony wyposażenie, czyli odpowiednie narzędzia pracy, zabezpieczenia, ubranie i również obuwie.

Warto zainwestować w profesjonalne obuwie

Instalator pracujący na dachu klienta w obuwiu sportowym nie wzbudza zaufania. To nie tylko mało profesjonalne, ale przede wszystkim wręcz niebezpieczne. Inwestycja w odpowiednie obuwie jest nie tylko inwestycją w wizerunek firmy, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo pracowników, bo to oni stanowią główny kapitał każdej firmy. Co daje długoterminowo oszczędność na obuwiu, jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i pracownik na wiele tygodni lub miesięcy będzie na zwolnieniu lekarskim? Czy firma na tym zyska? Zdecydowanie nie. Warto inwestować w bezpieczeństwo pracy instalatorów, tym bardziej że zapotrzebowanie na ich pracę jest coraz większe i będzie nadal rosło.

Zalety obuwia Dachdecker 

Austriacka firma SCHÜTZE-SCHUHE oferuje instalatorom optymalne obuwie do prac na dachach – buty Dachdecker. Tak o butach Dachdecker mówi instalator Mariusz Jasiński: – Prowadzę działalność gospodarczą specjalizującą się w montażu instalacji fotowoltaicznych. Praca do bezpiecznych nie należy w związku z wysokościami i dachami, na których jest wykonywana. Mając na uwadze troskę o zdrowie i rodzinę, zależało mi na bezpieczeństwie w miejscu pracy. W tym celu poszukiwałem profesjonalnych rozwiązań, które zapewnią mi bezpieczeństwo na dachach. W październiku 2019 roku zdecydowałem się na zakup obuwia dekarskiego SCHÜTZE-SCHUHE – i był to strzał w dziesiątkę. Zakupione obuwie posiada miękką gumę na podeszwie, która poprzez zwiększoną przyczepność do dachów typu blacho-dachówka pozwala mi na stabilne poruszanie się po dachu bez poślizgów. Obuwie zostało sprawdzone w warunkach deszczu – efekt poślizgów znacznie się zmniejszył nawet w przypadku mokrej blachy. Ponadto byłem mile zaskoczony komfortem poruszania się w obuwiu – nie spodziewałem się, że coś, co jest przeznaczone do poprawy bezpieczeństwa pracy, może być tak wygodne. W obuwiu SCHÜTZE-SCHUHE nawet po 10-godzinnej pracy na drabinie nie odczuwałem bólu stóp, który  wynikałby z pracy na szczeblach drabiny. I jeszcze coś, o czym warto wspomnieć, a co przemawia na korzyść tego obuwia: wysoka cholewka zabezpieczająca przed skręceniami kostki i lekkość obuwia. Polecam obuwie SCHÜTZE-SCHUHE wszystkim, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas pracy na różnego rodzaju dachach.

Buty Dachdecker mają doskonałe właściwości antypoślizgowe dzięki specjalnej podeszwie DUO-SOFT-GRIP (guma PUR) zgodnie z normą PN ISO 20347: 2012, specjalny profil ze 175 korkami o ostrych krawędziach. Podeszwa zewnętrzna jest z kauczuku nitrylowego – odporna na ścieranie, działanie drobnoustrojów i kwasów, oleju i paliwa, a także na wysokie temperatury do 300 °C zgodnie z normą PN ISO 20347:2012. Korpus obuwia jest wykonany z pianki poliuretanowej, co sprawia, że jest lekki, amortyzujący trwale i elastyczny. Buty mają wkładkę ze stali nierdzewnej odporną na przebicie. Wkładka jest wymienna z zagłębieniem pod piętę i wyprofilowanym podparciem łuku podłużnego stopy, wyprofilowana anatomicznie, pochłania wilgoć. Dodatkowo wkładka oddycha, jest antybakteryjna i nadaje się do prania. Buty Dachdecker są dostępne w dwóch opcjach : S3 z podnoskiem oraz O3 bez podnoska.

Firma SCHÜTZE-SCHUHE zaopatruje 80% rynku krajów europejskich w buty dekarskie – mówi Wojciech Pytel, przedstawiciel firmy na Polskę.

Wysoka jakość butów Dachdecker jest potwierdzana przez wielu instalatorów, firma dostaje codziennie wiele pozytywnych opinii, takich jak ta: „Bardzo dziękuję za dostarczenie butów dekarskich dla naszej ekipy instalatorów, obuwie godne polecenia zapewniające bardzo dobrą przyczepność do powierzchni dachu oraz wysoki komfort użytkowania; sztywna podeszwa sprawdza się zarówno podczas pracy na dachu, jak i na rusztowaniu czy drabinie; najwyższa jakość – jeszcze raz dziękuję” – pisze instalator Jacek Gaik z firmy Allmax Sp. z o.o..

Firma SCHÜTZE-SCHUHE będzie obecna na targach SAWO w Poznaniu w dniach 18 – 20 listopada 2020 roku w pawilonie 3A. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.