Inteligentny falownik łańcuchowy

2 lipca 2018
Inteligentny falownik łańcuchowy

W ofercie Huawei Technologies pojawił się hybrydowy falownik łańcuchowy dedykowany do pracy z mikroinstalacjami fotowoltaicznymi.

Falownik o sprawności 98% może działać samodzielnie lub elastycznie współpracować z optymalizatorami mocy modułów PV. W zależności od warunków instalacji dopuszczalna jest optymalizacja częściowa – tylko w miejscach zacienionych – oraz optymalizacja pełna – podnosząca uzyski, bezpieczeństwo i dokładność monitoringu. Urządzenie jest standardowo wyposażone w zintegrowany interfejs akumulatorowy typu plug & play, który eliminuje konieczność zakupu i montażu dodatkowych adapterów lub przetwornic. Bateria może zostać dodana do systemu w dowolnej chwili, zwiększając ilość konsumowanej lokalnie energii, a jej montaż trwa zaledwie kilka minut. Falownik komunikuje się bezprzewodowo z siecią lokalną, pozwala na integrację z systemami automatyki domowej oraz szczegółowy podgląd parametrów instalacji PV dzięki dedykowanemu oprogramowaniu FusionHome.

Falowniki Huawei z serii FusionHome o mocach od 2 do 5 kW wykorzystują zaawansowaną technologię wielopoziomowego przetwarzania DC/AC gwarantującą wysoką sprawność konwersji i niską emisję ciepła, co pozwala na zastosowanie naturalnego chłodzenia.

Urządzenie nie wymaga instalacji bezpieczników po stronie stałoprądowej. Diagnostyka instalacji i aktualizacja oprogramowania odbywają się zdalnie. Smart I-V curve pozwala na automatyczne rozpoznawanie nawet niewielkich nieprawidłowości w działaniu poszczególnych modułów PV.