Inteligentny moduł do wyłączania instalacji PV

12 grudnia 2016
Inteligentny moduł do wyłączania instalacji PV

Nowy, inteligentny moduł do wyłączania instalacji fotowoltaicznych SOLARCHECK RSD wykrywa niezależne, typowe awarie w dachowych instalacjach fotowoltaicznych i automatycznie przełącza system do stanu bezpiecznego. Dlatego podczas instalacji, przeglądów oraz w sytuacjach zagrożenia chroni przed porażeniem prądem elektrycznym.

Dachowa instalacja fotowoltaiczna wytwarza napięcie stałe do 1000 V. Jej odłączenie po stronie DC nie jest sprawą prostą i staje się problematyczne w momencie uszkodzenia a dodatkowo stanowi poważne zagrożenie w przypadku pracujących przy nich ludzi.

SOLARCHECK RSD analizuje prąd i napięcie po stronie DC. Odchylenia od normalnego stanu lub wyłączenie falownika powodują automatyczne wyłączenie paneli fotowoltaicznych. Instalacja uruchamia się automatycznie po przywróceniu bezpiecznego stanu instalacji. Technologia Auto Rapid Shutdown użyta w modułach SOLARCHECK RSD została opracowana i opatentowana przez Phoenix Contact i jest ona bardziej niezawodna, i szybsza niż jakakolwiek ludzka ocena czy interwencja.

SOLARCHECK RSD składa się z jednostek służących do odłączania poszczególnych modułów fotowoltaicznych i jednostek startowych, które ponownie uruchamiają system. System ten jest łatwy do zintegrowania w istniejącej instalacji, nie trzeba go programować lub ustawiać ręcznie.