Intersolar Europe 2018

2 lipca 2018
Intersolar Europe 2018

W dniach 20–22 czerwca 2018 r. w Monachium odbyły się targi Intersolar, wiodąca na świecie wystawa branży solarnej. Jak co roku wydarzenie było poświęcone zagadnieniom fotowoltaiki, elektrowni słonecznych, magazynowaniu energii oraz rozwiązaniom służącym integracji OZE. Od momentu powstania Intersolar stał się znaczącym miejscem spotkań producentów, dostawców, dystrybutorów, serwisantów oraz partnerów branży solarnej. Na liście wystawców tegorocznej edycji znalazło się 856 firm, w tym trzy z Polski.

Podczas targów po raz 11. przyznane zostały nagrody Intersolar AWARD za pionierskie rozwiązania w branży. Prestiżowa nagroda roku 2018 została wręczona firmom: ABB za stringowy falownik PVS-175-TL, Hanwha Q CELLS za moduł fotowoltaiczny serii Q.PEAK DUO-G5 oraz firmie Krinner Solar za rozwiązanie CAS2 do projektowania instalacji fotowoltaicznych.

Nagroda The smarter E AWARD była przyznana po raz pierwszy w tym roku. W kategorii „Najciekawsze projekty” nagrody otrzymały: Bach Khoa Investment Development Solar Energy Corporation (SolarBK) za przestrzeń solarnych wrażeń (Solar Experience Space) – połączenie rekreacji, nauki i badań, First Solar GmbH za znaczący wkład elektrowni fotowoltaicznych w stabilizację sieci elektroenergetycznych, Unlimited Energy Australia / TESVOLT GmbH za farmę awokado w Australii zasilaną instalacją fotowoltaiczną w technologii off grid. Zwycięzcami w kategorii „Inteligentna energia odnawialna” zostały firmy: Ferroamp Elektronik AB za technologię udostępniania mocy z podejściem typu bottom-up oraz SMA Solar Technology AG za platformę do zarządzania energią ennexOS.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika