Inwestycje w rozwój polskich ogniw PV

2 lipca 2018
Inwestycje w rozwój polskich ogniw PV

ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna w zakresie fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie kwotą 25,8 mln zł projektu badawczego, którego celem jest opracowanie wysokosprawnego ogniwa PV, bazującego na połączeniu tradycyjnej technologii krzemowej z nanomateriałem, tj. kropkami kwantowymi. Całkowita wartość projektu wyniesie 34,6 mln zł. To największy grant w historii firmy.

Dofinansowanie zostało pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na projekt „Zastosowanie struktur niskowymiarowych dla poszerzenia spektrum absorpcji i zwiększenia wydajności krzemowych ogniw w architekturze IBC lub BIFACIAL”.

Spółka zadebiutowała 28 czerwca br. na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. W ramach IPO firma pozyskała od inwestorów 34,6 mln zł na rozwój nowych, innowacyjnych produktów oraz ekspansję zagraniczną.

Debiut na warszawskiej giełdzie stanowi podsumowanie naszych sukcesów i dorobku, które osiągnęliśmy na przestrzeni kilkunastu lat. Czas na nowe wyzwania i dalszy dynamiczny wzrost. Uważamy, że obecność na rynku kapitałowym ugruntuje naszą pozycję na rynku BIPV w Polsce i na świecie. Wierzymy, że planowany rozwój nowych produktów oraz ekspansja zagraniczna w pozytywny sposób przełożą się na wzrost wartości akcji spółki – podkreśla Dawid Cycoń, prezes zarządu ML System.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika