Jubileusz 15-lecia Solis

9 września 2020
Jubileusz 15-lecia Solis

Rok 2020 kładzie się cieniem na egzystencji wielu firm, ale dla Ginlong Solis, światowego producenta falowników, jest on istotnym etapem w dążeniu firmy do zyskania coraz większej roli na światowym rynku energii słonecznej.

W tym roku firma obchodzi 15-lecie swojej działalności. Ma za sobą bogatą historię, mającą istotne znaczenie dla każdego udziałowca. Założona w jednym z najstarszych historycznych miast Chin, w prowincji Zhejiang, niewielka firma Ginlong (Solis) z biegiem lat przekształciła się w światowego potentata w dziedzinie falowników. Obecnie moc produkcyjna wynosi 5 GW, ale firma planuje  jej zwiększenie do 20 GW w latach 2021–2022. Dotychczasowe globalne dostawy firmy osiągnęły 15 GW. Obecnie aktywa Ginlong Solis przekraczają wartość 200 mln USD. Firma zatrudnia 1000 pracowników na całym świecie, w tym ponad 200 specjalistów.

Przychody ze sprzedaży do innych krajów wciąż mają znaczący potencjał pomimo pandemii  COVID-19. Z raportów finansowych wynika, że półroczny dochód operacyjny wynosił 106,6 mln USD, co oznacza rokroczny wzrost o 76,73%. Zysk netto przypadający akcjonariuszom giełdowej spółki wyniósł 17,3 mln USD, co oznacza wzrost o 281,87% rok do roku.

Firma staje się kluczowym motorem rozwoju falowników szeregowych na całym świecie. Skupienie się firmy Ginlong na technologii tego typu falowników pozwala jej skutecznie zaspokajać coraz to nowe potrzeby klientów we wszystkich segmentach przemysłu fotowoltaicznego: zarówno w zastosowaniach mieszkaniowych, handlowo-przemysłowych, jak i użytkowych. Dobrym przykładem jest inteligentny hybrydowy falownik fotowoltaiczny przeznaczony do systemów solarnych z magazynem energii. Zaprojektowany z myślą o elastyczności i wydajności, falownik ten umożliwia klientom indywidualnym maksymalizację zużycia własnego przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i zredukowaniu comiesięcznych kosztów energii elektrycznej.

Ginlong Solis zajęła trzecie miejsce w rankingu marek azjatyckich, opublikowanym w raporcie „Bloomberg NEF 2019 Inverter Bankability”. W czerwcu tego roku TÜV Rheinland przyznała firmie Ginlong Solis nagrodę „All Quality Matters” za jej komercyjne falowniki Solis-(25-50)K-5G i w uznaniu za wyjątkową jakość produktów w roku 2020.

Na zdjęciu Yiming Wang, założyciel Ginlong Solis

 

 

Założyciel firmy, Yiming Wang, przerwał studia doktoranckie na Uniwersytecie Bristolskim w Wielkiej Brytanii, aby zrealizować swój pomysł powołania do życia Ginlong Solis. Jest również profesorem wizytującym na Uniwersytecie Ningbo, dzięki czemu jego firma utrzymuje silne relacje ze środowiskiem badań naukowych. W roku 2012 wspólnie z uniwersytetem w Szanghaju Ginlong Solis założyła akademicką stację roboczą. Firma Solis zdecydowanie skupiła się na segmencie instalacji użytkowych, a także na intensywnym inwestowaniu w swój dział instalacji fotowoltaicznych.

 

 

 

W segmencie instalacji użytkowych, w którym rynek jest bardziej przewidywalny i wciąż się rozwija, najnowsza oferta firmy to falownik szeregowy Solis 255K reprezentujący już piątą generację.

Falownik charakteryzuje się unikalną konstrukcją zawierającą 12 MPPT (śledzenia punktu mocy maksymalnej), maksymalną sprawnością 99% oraz współczynnikiem przetwarzania DC/AC równą 200%. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać maksymalny prąd wejściowy 15 A DC. Ma wysoką gęstość śledzenia mocy maksymalnej MPPT/MW, równą 53, jest kompatybilny z modułami o wyższych wartościach mocy szczytowej oraz najnowszymi modułami dwustronnymi o mocy 500 W. Falownik ten zapewnia nie tylko wysoką wydajność w temperaturze do 50 stopni dzięki swojej konstrukcji bez bezpieczników i stopniu ochrony IP66, ale także ma odpowiednie parametry do pracy w ekstremalnych warunkach.

Dzięki wbudowanej funkcji odzyskiwania anty-PID poprawiającej wydajność systemu uzyskuje się niższe koszty konserwacji i dodatkowe bezpieczeństwo. W niezależnym audycie niezawodności DNV-GL firma Ginlong Solis zgłosiła wskaźnik awaryjności poniżej 0,2%, co oznacza, że jest ona dobrze przygotowana do ekspansji na kolejne obszary geograficzne i do zwiększenia stopnia wykorzystania energii słonecznej, zwłaszcza w przypadku falowników stringowych.

Ginlong Solis ma ambicje stania się firmą globalną, wyraźnie widoczną na rynkach europejskich, a także w Azji. Odzwierciedla to jej status czołowego producenta falowników stringowych notowanego na giełdzie w Shenzhen, mającego ambitne plany ekspansji poparte szeregiem doświadczeń i badań.

Położona w niezwykle malowniczej części prowincji Zhejiang, firma została niedawno wyróżniona przez regionalną Komisję Gospodarczą i Informacyjną tej prowincji nagrodą „Ukrytego Czempiona”. Nagroda ta uwzględnia pozytywny wpływ firmy na lokalną społeczność, środowisko i gospodarkę. Taka postawa z powodzeniem służy firmie starającej się udowodnić swoją rolę w coraz skuteczniejszym wykorzystaniu energii słonecznej na całym świecie. Minionych 15 lat swojej działalności firma Ginlong Solis ma prawo uznać za bardzo dla siebie pomyślne, gdyż jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 100 krajach i regionach, zaś ich całkowita zainstalowana moc przekracza 15 GW. Oznacza to usunięcie ze środowiska 5 864 660 000 ton CO2 i 176 467 000 ton SO2, co odpowiada zasadzeniu 195 700 000 drzew.