Kamery termowizyjne PRZEGLĄD

27 stycznia 2016

Kamera AC080V 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAtrotec_logo

Kamera jest zamknięta w kompaktowej obudowie tabletu z 5-calowym dotykowym ekranem i dysponuje ponad 19 200 radiometrycznymi niezależnymi punktami pomiaru temperatury, które w czasie rzeczywistym rejestrują nawet najmniejsze zmiany temperatury.
Ocena i analiza danych możliwa jest dzięki wielu zintegrowanym w urządzeniu funkcjom, takim jak automatyczne śledzenie temperatury, izotermy, analiza obszarów oraz funkcje alarmowe. Dodatkowo kamera pozwala nie tylko na tworzenie zdjęć o rozdzielczości 8 Mpx, lecz także filmów IR przekazywanych poprzez sieć WLAN lub bezprzewodowo do internetu. Zintegrowany moduł GPS jednoznacznie określa miejsce przeprowadzania pomiarów.
Nowy tablet termowizyjny AC080V jest optymalnym,uniwersalnym i ekonomicznym miernikiem temperatury do szybkiej nieniszczącej diagnostyki w elektryce, fotowoltaice, budownictwie, przemyśle oraz różnorodnych badaniach kontrolno-zapobiegawczych.

Kamery IC085LV i IC125LV

kamery_trotectrotec_logo
Stanowią nowoczesną serię kamer termowizyjnych, w których wykorzystano najnowsze rozwiązania miniaturowych bolometrów. Umożliwiają one tworzenie filmów termowizyjnych w czasie rzeczywistym z częstotliwością odświeżania 50 Hz, powstających przy wykorzystaniu matrycy 110 592 niezależnych pojedynczych punktów pomiarowych, co gwarantuje bardzo niski poziom szumu i zakłóceń. Cyfrowa kamera z matrycą 5 Mpx umożliwia wykonywanie zdjęć rzeczywistych o bardzo wysokiej ostrości, na które dzięki funkcji DuoVision można w czasie rzeczywistym nałożyć obraz termowizyjny.
Kamery serii IC nagrywają bezpośrednio filmy termowizyjne nieradiometryczne na karcie SD lub radiometryczne bezpośrednio do podłączonego poprzez złącze USB komputera PC. Obsługa kamer odbywa się jedną ręką poprzez pola przycisków lub z wykorzystaniem 3,5-calowego ekranu dotykowego.
Oba modele mają identyczne parametry, różnią się od siebie tylko zakresem temperatury pomiaru: IC085LV: od -20°C do +600°C, IC125LV: od -20°C do +1500°C.

Zobacz prezentację kliknij

 

kamery_640Przegląd kamer termowizyjnych ukazał się w nr 4.2015

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika