...

Karta wyników niezawodności modułu fotowoltaicznego 2020

6 maja 2020
Karta wyników niezawodności modułu fotowoltaicznego 2020

W czwartek 28 maja 2020 r. o godzinie 08:00 (CEST) podczas webinarium zorganizowanego przez PV-Tech zostanie zaprezentowana karta niezawodności modułów fotowoltaicznych na rok 2020. Jest ona sporządzana przez PV Evolution Labs (PVEL – niezależne laboratorium badawcze) i wydawana we współpracy z DNV GL (instytucja certyfikująca).

Szef działu modułów fotowoltaicznych Tristan Erion-Lorico z PV Evolution Labs (PVEL) przedstawi najlepsze moduły fotowoltaiczne, które zostały poddane surowym testom wytrzymałościowym i funkcjonalnym. W szóstej edycji testowej 2020 zaostrzono wymagania i reżimy badawcze.

Karta wyników niezawodności MF jest publicznie dostępnym porównaniem wyników testów modułów fotowoltaicznych. W związku z szybkim tempem rozwoju technologii, co przekłada się na  zwiększanie wydajności, a także spadek cen MF w historycznym okresie, badanie niezawodności i wytrzymałości urządzeń ma coraz większe znaczenie. Przede wszystkim dla właściwego wyboru urządzeń w aspekcie zachowania właściwego poziomu bezpieczeństwa i względów inwestycyjnych.

Karty wyników oceny niezawodności są dostępne do pobrania na stronie www.pvel.com/pv-scoredcard

Źródło: PV-Tech Solar Media Limited