Projekty fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku

2 października 2018
Projekty fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku

Polski Solar Holding pozyskał unijne dofinansowanie na realizację dwóch proekologicznych projektów w gminach Stara Kamienica i Prusice na Dolnym Śląsku. W efekcie na dachach około 400 domów pojawią się panele słoneczne. PSH już planuje kolejne działania w obszarze produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.

W ciągu ostatnich lat Polski Solar Holding rozwinął unikatowy rodzaj partnerstwa z gminami Dolnego Śląska, obejmujący produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych. Kolejnym sukcesem spółki jest pozyskanie unijnego dofinansowania w wysokości ponad 10 mln zł na dwa innowacyjne projekty. Środki finansowe zostaną przeznaczone na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych.

W ramach pierwszego projektu Polski Solar Holding planuje montaż ok. 180 instalacji w gminie Stara Kamienica do końca września 2019. Za realizację tego zadania odpowiedzialna będzie spółka Stara Kamienica Polski Solar Energetyka Odnawialna (SKPSEO). Kolejnych 200 instalacji pojawi się na terenie Prusic, Malczyc i Obornik Śląskich. Realizacją drugiego projektu zajmie się spółka Prusice PS Energetyka Odnawialna (PPSEO). Obie spółki zostały utworzone przez Polski Solar Holding przy współpracy z poszczególnymi samorządami.

Polski Solar Holding jest długoterminowym partnerem strategicznym i udziałowcem w siedmiu spółkach komunalnych związanych z gminami na terenie południowej Polski. Dzięki środkom, które właśnie udało się nam pozyskać, rozpoczniemy realizację kolejnych unikatowych projektów o szerokim zasięgu, co pozwoli nam budować pozycję lidera w tej części kraju – zauważa William Buba, prezes zarządu Polski Solar Holding.

Projekty będą realizowane przez kilkanaście miesięcy z udziałem doradców, którzy pomogą mieszkańcom w aspektach technicznych. W rezultacie mieszkańcy otrzymają ekologiczne i energooszczędne źródło energii. Pozytywnym efektem będzie także redukcja emisji dwutlenku węgla, a tym samym ochrona środowiska i poprawa jakości powietrza.

Projekty zostały już wpisane do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej gminy Stara Kamienica i Prusice. Ich całkowita wartość wynosi w przybliżeniu odpowiednio 6 mln 266 tys. zł i 7 mln 268 tys. zł.

Tymczasem spółki z udziałem Polski Solar Holding przygotowują się do realizacji innych proekologicznych zadań. SKPSEO jest na etapie uprawomocniania się pozwolenia na budowę elektrowni o mocy 2,1 MWp, która zostanie posadowiona na nieużywanym gruncie, z kolei Olszyna PS Energetyka Odnawialna pozyskała pozwolenie na budowę elektrowni o mocy 3,9 MWp.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika