Kolorowe moduły fotowoltaiczne

13 października 2021
Kolorowe moduły fotowoltaiczne

FuturaSun rozszerzyła ofertę modułów fotowoltaicznych o trzy wersje linii SILK® Pro.

Do tej pory FuturaSun oferowała moduł SILK® Pro All Black do instalacji fotowoltaicznych na fasadach lub odsłoniętych dachach. Nadążając za potrzebami prestiżowej architektury, FuturaSun oferuje teraz trzy nowe wersje kolorystyczne: srebrną, pomarańczową i czerwoną.

SILK® Pro Silver to moduły, które łączą całą technologię SILK® Pro z taflą szkła metalizowanego w kolorze jasnego srebra. Rama dostępna jest w wersji aluminiowej i czarnej lub na życzenie w innych kolorach. Moduły w kolorze srebrnym są dostępne od 280 Wp do 295 Wp, w standardowych rozmiarach 1038 x 1755 x 35 mm.

Jednocześnie FuturaSun wprowadza do katalogu dwa inne rozwiązania kolorystyczne, SILK® Pro Orange i SILK® Pro Red. Kolorowe moduły doskonale nadają się do renowacji budynków  zabytkowych,  które muszą być instalowane na tradycyjnych dachach pokrytych dachówkami i ceramiką, lub do stosowania  w otoczeniu zabytkowej architektury w centrach miast, gdzie konieczne jest zapewnienie ogólnej harmonii. Nadają się do zastosowania na dachach skośnych, ale także do kompozycji na elementach elewacji w nowatorskich kontekstach, także pod względem światła i koloru. Moduły dostępne są w kolorze pomarańczowym od 240 Wp do 255 Wp oraz czerwonym od 230 Wp do 245 Wp, w standardowych rozmiarach 1038 x 1755 x 35 mm. W tym przypadku można również dostosować kolor ramki.

Wszystkie wersje kolorystyczne posiadają zalety standardowych modułów SILK® Pro, opartych na technologii monokrystalicznych ogniw typu half-cut z wieloma szynami zbiorczymi. Moduł składa się z dwóch niezależnych sekcji, dzięki czemu zapewnia większą moc w przypadku częściowego zacienienia. Ponadto, dzięki doskonałemu współczynnikowi temperaturowemu, moduł zapewnia wysokie uzyski nawet w wysokich temperaturach roboczych.

Gwarancja na produkt wynosi 15 lat, natomiast gwarancja wydajności 25 lat.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika