Kompletne skrzynki do ochrony obwodów DC instalacji fotowoltaicznych

27 listopada 2017
Kompletne skrzynki do ochrony obwodów DC instalacji fotowoltaicznych

Rodzina skrzynek o wysokiej klasie szczelności IP do aplikacji fotowoltaicznych stale się rozwija w miarę zmian i oczekiwań rynku. Oferta firmy Phoenix Contact zawiera obecnie rozwiązania zarówno do bardzo małych aplikacji, jak i do wielkich elektrowni fotowoltaicznych. W najprostszej postaci jest to obudowany ogranicznik przepięć ze złączkami, wersje bardziej rozwinięte to też złączki bezpiecznikowe. Kolejną opcją jest obecność wyłącznika do obwodów DC.

Oprócz złączek na szynę wewnątrz skrzynek dostępne są zestawy ze złączkami SUNCLIX. Złączki te to bardzo szybki i prosty sposób łączenia odwodów DC, a zarazem zabezpieczenie przed nieuprawnioną ingerencją w te obwody przy zachowaniu intuicyjnej obsługi. Dalsze modyfikacje stanowi również ochrona obwodów AC od aplikacji po skomplikowane systemy monitorujące prąd z poszczególnych stringów. Oczywiście, w ofercie znajdują się rozwiązania na więcej niż jeden string.

Takim zwieńczeniem jest kompletna stacja meteorologiczna zbierająca dane pogodowe, która komunikuje się z jednostką centralną poprzez Profinet, Modbus lub Sun­Spec.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika