Legia włącza ekoprąd

9 listopada 2020
Legia włącza ekoprąd

Legia Warszawa rozpoczęła współpracę ze spółką EN2. W ramach przyjaznych środowisku i energooszczędnych rozwiązań technologicznych w Legia Training Center zamontowano elektrownię słoneczną.

Projekt „Legia włącza ekoprąd” realizowany z marką EN2 Fotowoltaika zakładał montaż instalacji składającej się z moduów fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 kW. Sercem systemu jest falownik SolarEdge, gwarantujący bezpieczeństwo oraz wydajność instalacji, umocowany na konstrukcji marki Van Der Valk, spełniającej najbardziej rygorystyczne normy Unii Europejskiej.

Współpraca z EN2 Fotowoltaika to bardzo wartościowe partnerstwo. Pokazujemy nim, że Legia Training Center to nie tylko najnowocześniejszy obiekt pod kątem sportowym czy badawczo – rozwojowym, ale to także infrastruktura wykorzystująca nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne. Mamy nadzieję, że inne ośrodki treningowe w Polsce pójdą naszym śladem także w tym obszarze. Zakładamy też, że odpowiednia instalacja w okresie letnim będzie w całości realizowała zapotrzebowanie energetyczne LTC, co ma też określoną wartość finansową – mówi Członek Zarządu Legii Warszawa i Prezes Legia Training Center Tomasz Zahorski.

Montaż elektrowni słonecznej odbył się pod koniec października. Wydajność modułów, moc wytworzonej energii oraz bezpieczeństwo na bieżąco kontrolować będzie elektroniczny monitoring.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika