LONGi zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce i dostarcza do KENO moduły fotowoltaiczne o mocy 400 MW 

4 sierpnia 2022
LONGi zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce i dostarcza do KENO moduły fotowoltaiczne o mocy 400 MW 

LONGi Solar, światowy lider technologii fotowoltaicznych oraz KENO, czołowy polski dystrybutor energii odnawialnej, zawarły umowę na dostawę modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy blisko 400 MW. Współpraca pomiędzy firmami sięga roku 2018, a w roku 2022 następuje rozwinięcie ich umowy ramowej o 100 MW w stosunku do roku 2021. Umożliwi ona KENO niezawodną obsługę szybko rozwijającego się polskiego rynku fotowoltaicznego.

Według opracowania opublikowanego przez Polski Instytut Energetyki Odnawialnej firma KENO w 2021 roku uzyskała ponad 50-procentowy udział w polskim rynku instalacji fotowoltaicznych wśród badanych firm, ze sprzedanymi modułami fotowoltaicznymi o mocy ponad 830 MW. Dużą rolę w osiągnięciu tej pozycji odegrała wysoka jakość produktów firmy LONGi. – Nigdy nie sądziliśmy, że nasza współpraca tak szybko się rozwinie i będzie taka intensywna, kiedy po raz pierwszy połączyliśmy siły. W ciągu zaledwie czterech lat LONGi stała się jedną z najpopularniejszych marek fotowoltaicznych w naszym kraju – mówi Łukasz Fabiański, Dyrektor ds. Sprzedaży w KENO.

Współpraca mająca na celu przyspieszenie przemian energetycznych

Firmy KENO i LONGi współpracują w celu promowania zalet połączenia energii solarnej i mobilności elektrycznej. Źródło: KENO

Firmy KENO i LONGi pracują razem nad przyspieszeniem transformacji sektora energetycznego w kierunku wykorzystania czystej energii. Ich wspólne działania obejmują kampanię „Pełni Energii”, która podkreśla korzyści płynące z połączenia fotowoltaiki i elektromobilności.

Podczas corocznych targów KENO Expo, hybrydowej imprezy branżowej, która odbywa się zarówno online, jak i offline, firma KENO regularnie prezentuje nowości i ciekawostki dotyczące fotowoltaiki oraz produktów LONGi. Wydarzenie to stało się jedną z największych internetowych konferencji branżowych w Polsce.

 

Stabilne relacje z dostawcami w trudnych czasach

Podobnie jak wiele innych branż, sektor fotowoltaiki musiał w ostatnich latach zmagać się z trudnościami związanymi z łańcuchem dostaw. Firma LONGi okazała się w tym czasie niezawodnym partnerem KENO. Dzięki intensywnej współpracy obu firm instalatorzy w Polsce mogą przez kolejne lata liczyć na moduły tego producenta. – W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z wieloma wyzwaniami. Na szczęście udało nam się utrzymać stabilny poziom, a nawet odnotować wzrost w stosunku do poprzedniego roku – dodaje Tomasz Marona, Dyrektor ds. Rozwoju Działalności w KENO.

Informacje o firmie LONGi

Założona w 2000 roku firma LONGi dąży do tego, aby być przodującą na świecie spółką zajmującą się technologią solarną, koncentrując się na tworzeniu wartości dla klienta w celu pełnej transformacji energetycznej.

Zgodnie z misją „Wykorzystanie energii solarnej, budowanie zielonego świata” i filozofią marki „Niezłomny i niezawodny lider technologii” firma LONGi poświęciła się innowacjom technologicznym i zorganizowała pięć sektorów biznesowych, obejmujących monokrzemowe płytki, ogniwa i moduły, komercyjne i przemysłowe rozwiązania słoneczne, ekologiczne rozwiązania energetyczne i sprzęt wodorowy. Firma udoskonaliła swoje możliwości w zakresie dostarczania ekologicznej energii, a ostatnio wprowadziła również produkty i rozwiązania z zakresu ekologicznego wodoru, aby wspierać globalny rozwój o zerowej emisji dwutlenku węgla.

www.longi.com/en

Informacje o firmie KENO 

KENO jest jednym z największych dystrybutorów i producentów systemów energii odnawialnej w Europie. Firma z siedzibą w Gliwicach  ma jeden z największych udziałów w rynku krajowym. Ma również oddziały w Niemczech, Norwegii i na Węgrzech. Dzięki 33 000 m² powierzchni magazynowej firma KENO zapewnia wysokie stany magazynowe, co skraca czas oczekiwania klientów oraz czyni ją stabilnym i niezawodnym partnerem biznesowym.

Od stycznia 2021 roku firma KENO współpracuje z Politechniką Śląską, przeprowadzając liczne testy produktów fotowoltaicznych. Jest również akredytowanym ośrodkiem szkoleniowym UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) i oferuje szkolenia z zakresu certyfikacji instalatorów OZE. W celu promowania rozwiązań dla ekologicznej energii KENO organizuje szkolenia techniczne i sprzedażowe, webinaria oraz eventy.

https://www.keno-energy.com/

Foto główne: Firma KENO ma 33 000 m² powierzchni magazynowej, co zapewnia wysokie stany magazynowe i czyni ją niezawodnym partnerem dla klientów. Źródło: KENO