Lżejsze filtry wysokoprądowe

20 września 2017
Lżejsze filtry wysokoprądowe

Firma Schurter wprowadziła zmiany w budowie filtrów wysokoprądowych serii FMER SOL oraz FMCC SOL. Poprzednio te popularne serie z prądami do 2500 A dla napięcia stałego i zmiennego posiadały duże obudowy i były bardzo ciężkie. Znaczne zmniejszenie wagi produktu uzyskano  dzięki zastosowaniu nowej masy użytej do zalania filtra wewnątrz. W serii FMER SOL korzyść z mniejszej wagi jest zauważalna już przy prądach wyższych niż 250 A, a w serii FMCC SOL dla wszystkich filtrów.

Filtry FMER SOL są zaprojektowane dla prądów nominalnych od 25 A do 2300 A pracujących w temperaturze otoczenia 55 °C i zasilanych napięciem do 1200 V DC. Ta seria jest odpowiednia do zastosowań po stronie napięcia stałego inwertera w instalacji fotowoltaicznej lub innych systemach opartych na DC.

Seria FMCC SOL to wysokiej sprawności 3-fazowe filtry zaprojektowane dla prądów nominalnych od 150 A do 2500 A w temperaturze otoczenia 50 °C. Wraz z napięciem nominalnym 520 V AC lub 760 V AC filtry te mają zastosowanie we wszystkich układach wysokiej sprawności, takich jak inwertery w instalacjach PV lub elektrowniach wiatrowych. Poza wysoką sprawnością mają one teraz kompaktową i lekką obudowę.

www.pl.schurter.com