Fronius na Intersolar 2024

17 maja 2024
Fronius na Intersolar 2024

Na targach Intersolar Europe 2024 firma Fronius przedstawi kompletny pakiet efektywnych i długoterminowych rozwiązań energetycznych. Fronius – firma rodzinna prezentuje się w tym roku w Monachium pod hasłem „Meet the solutions” jako dostawca kompleksowych rozwiązań opartych o energię słoneczną.

Targi Intersolar Europe odbywają się w Monachium w dniach 19–21 czerwca 2024 roku. Na powierzchni 676 m2 Fronius prezentuje gamę urządzeń i rozwiązań stworzonych w przywiązaniu do europejskich standardów produkcji, jakości i bezpieczeństwa. W tych ramach firma zaprezentuje nowe produkty, kompletne instalacje PV zaprojektowane w duchu zrównoważonego rozwoju oraz indywidualne rozwiązania zasilania rezerwowego.

Myślenie kategoriami rozwiązań

Fronius nie jest po prostu szeregowym producentem falowników. Jest to ekspert w dziedzinie PV wywodzący się z Górnej Austrii od lat angażuje całe swoje know-how, w celu wykorzystania energię ze słońca we wszystkich obszarach codziennego życia. Fronius od zawsze jest rzecznikiem wizji „24 godzin słońca”, czyli świata opartego w 100% na odnawialnych źródłach energii. Jako lider a przy tym nadal firma rodzinna, dyktuje tempo przemian energetycznych, czego dowodem są wielokrotnie nagradzane produkty, takie jak rodzina falowników Fronius GEN24, które razem z magazynem energii BYD zajmują regularnie najwyższe miejsca w rankingu uczelni HTW z Berlina, lub stacja ładowania samochodów Fronius Wattpilot Home 11 J, która zwyciężyła w teście ADAC w październiku 2023 roku. Elastyczne produkty i rozwiązania firmy Fronius są nie tylko doskonale dopasowane do siebie nawzajem. Dzięki inteligentnej technologii dają się także z powodzeniem dostosować do indywidualnych potrzeb klientów. Czy mowa o profesjonalistach, czy początkujących w branży PV , Fronius ma dla wszystkich odpowiednie rozwiązania. Przekonują w nich nie tylko technika i design, ale także kryjące się za nimi procesy produkcyjne czy zaopatrzeniowe, które można z powodzeniem postawić za wzór.

Proces powstawania wartości w sercu Europy

Montaż, podłączenie i monitorowanie instalacji PV. Podczas gdy montaż i uruchomienie falowników Fronius trwa zaledwie chwilę, za ich powstawaniem kryje się kontynuowane przez dekady i staranne udoskonalanie procesów. Potwierdzają to falowniki takie jak Fronius GEN24 czy Fronius Verto, które są nieodzownymi elementami przemian energetycznych. Przekształcają energię ze słońca w niskoemisyjny prąd, inteligentnie sterują przepływami energii oraz integrują odnawialne źródła energii z naszą siecią energetyczną. Z zakładami w Sattledt (Austria) i Krumau (Czechy) w samym sercu Europy, firma Fronius podnosi odporność europejskich łańcuchów powstawania wartości, tworzy miejsca pracy i zapewnia know-how tak ważny dla zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach austriacka firma rodzinna zainwestowała 400 milionów Euro w rozbudowę europejskich mocy produkcyjnych. „Dzięki temu nasze produkty są dostępne w każdej chwili i jesteśmy gotowi zaspokoić światowy popyt na wysokiej klasy rozwiązania PV”, mówi Martin Hackl, Dyrektor Generalny sprzedaży i martekingu we Fronius Solar Energy.

Potwierdzona długowieczność

Niewiele jest firm, które mogą pochwalić się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży PV. Pierwszy falownik, Fronius Sunrise, firma wprowadziła na rynek już w 1995 roku. Równo 30 lat później liczne egzemplarze tego wówczas rewolucyjnego produktu pozostają nadal w użyciu. Dzięki wewnętrznie opracowanej technologii aktywnego chłodzenia (Active Cooling Technology) falowniki Fronius wyróżniają się nadzwyczajną żywotnością rzędu 20 lat i więcej. Opracowane we własnym zakresie metody badawcze pozwalają przetestować wydajność i żywotność wszystkich komponentów, co gwarantuje niezawodność przez lata. Także pod koniec produkcji firma Fronius niczego nie pozostawia przypadkowi i przeprowadza testy dalece wykraczające poza ustawowo obowiązujące minimum. W ramach tzw. Burn-In-Tests gotowe falowniki są poddawane pełnemu obciążeniu, aby już na wstępie móc rozpoznać ewentualne usterki. „W ten sposób ograniczamy do minimum ryzyko awarii, gromadzimy dane do ciągłego doskonalenia naszych produktów i dbamy od najwyższy poziom zadowolenia klienta”, mówi Leonhard Peböck, odpowiedzialny za rozwiązania marketingowe  Fronius Solar Energy.

Maksymalna elastyczność z nowym falownikiem Fronius Verto

Jako nowy falownik dla mniejszych przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i budynków wielorodzinnych Fronius Verto zapewni maksymalną elastyczność w każdym projekcie PV. Z czterema trakerami MPP i szerokim zakresem napięć wejściowych nadaje się również wyśmienicie do złożonych systemów. Czy mowa o nowych instalacjach PV, czy rozbudowie już istniejących — Fronius Verto zapewni maksymalne bezpieczeństwo dzięki wbudowanym zabezpieczeniom. Jego innowacyjne zarządzanie zacienieniem dba o jak najlepsze zyski w każdym systemie PV.

12 kW w falowniku Fronius GEN24

Sprawdzona jakość i jeszcze większa moc: Hybrydowy falownik Fronius Symo GEN24 12.0 Plus SC i falownik Fronius Symo GEN24 12.0 SC od trzeciego kwartału 2024 roku wzmocnią skład uznanej rodziny produktów Fronius GEN24. Z podwyższoną mocą wyjściową AC, możliwością obsłużenia wyższych prądów modułów PV i mocą generatora PV sięgającą 18 kWp oferują jeszcze lepsze rozwiązania dla posiadaczy instalacji PV w domach  jednorodzinnych.

Bezpieczne i stałe zasilanie z Fronius

Aby w każdej sytuacji umożliwić dostęp do energii ze słońca, falowniki Fronius oferują liczne możliwości zasilania rezerwowego. Wszystkie urządzenia wywodzące się z rodziny Fronius GEN24 są fabrycznie wyposażone w rozwiązanie PV Point – podstawowe zasilanie rezerwowe, które w razie awarii sieci zasila najważniejsze odbiorniki energią ze słońca wprost ze zintegrowanego gniazdka. Nowy produkt pod nazwą PV Point Comfort pozwala na zasilanie tych odbiorników nieprzerwanie, równolegle z zasilaniem z sieci.

Maksymalną niezależność energetyczną i zaopatrzenie całego gospodarstwa domowego dzięki opcji pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) w połączeniu z magazynem akumulatorowym zapewnia hybrydowy falownik Fronius GEN24 Plus. Tryb Full Backup może zostać aktywowany na dwa sposoby. Backup Switch to niedrogi przełącznik do ręcznego przełączania na zasilanie rezerwowe. Automatyczne przełączanie umożliwia sterownik Backup Controller. Oba elementy nie zajmują wiele miejsca i można je łatwo zainstalować w szafie sterowniczej.

Fronius zaprasza na „The smarter E Europe 2024”:

Intersolar Europe: Hala 4, stanowisko B4.310

Power2Drive Europe: Hala 6, stanowisko B6.219