Menlo Electric ogłasza przetarg na moduły o mocy 250 MW

28 października 2021
Menlo Electric ogłasza przetarg na moduły o mocy 250 MW

Dystrybutor sprzętu fotowoltaicznego Menlo Electric ogłosił przetarg na moduły o mocy 250 MW z dostawami w 2022 roku. Przetarg obejmuje szeroką gamę produktów, w tym moduły w czarnej ramie, bifacial i full black. Moduły będą oferowane instalatorom B2C i B2B w całej Europie Środkowej.

Przetarg ma zagwarantować stabilne dostawy dla Menlo Electric i jej klientów.  – Ostatnia dekada przynosiła ciągłe spadki cen modułów. Rynek oczekiwał spowolnienia tego trendu, ale nie jego nagłego odwrócenia. Efekty skali i konkurencja między producentami miały działać na ceny niemal jak prawo ciążenia. – wyjaśnia Marta Walendzewicz. – Przy obecnej nieprzewidywalności w dostawach wzrasta znaczenie zarządzania ryzykiem w obszarach cen modułów, kosztów logistyki, a także zmieniających się regulacji.

Menlo Electric w swoich działaniach skupia się na dostarczaniu instalatorom i hurtownikom w Europie Środkowo-Wschodniej urządzeń najwyższej jakości od globalnych producentów. Sprzedaż prowadzona jest już do 10 krajów Europy Środkowej. Rynki eksportowe stanowią już prawie 30% naszych przychodów,  w przyszłym roku  Menlo Electric planuje zwiększenie tego udziału do co najmniej 50%.

Oferty można składać do 5 listopada 2021 roku.

Kontakt: procurement@menloelectric.com

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika