Miniaturowe przystawki termowizyjne

11 grudnia 2018
Miniaturowe przystawki termowizyjne

Stan termiczny instalacji PV ma znaczny wpływ na ich sprawność elektryczną. Termowizja jest szybką i skuteczną metodą diagnostyczną, umożliwiającą lokalizację usterek i wad modułów, np. występowanie hot-spotów, a także wad falowników, diod blokujących, puszek połączeniowych itp.

Firma i3systems Inc. z Korei Południowej jest jedynym producentem miniaturowych nasadko-przystawek termowizyjnych do urządzeń z systemem operacyjnym Android, a także Windows.

W ofercie handlowej dostępne są kamerki Thermal Expert Q1 (Basic, Pro, Plus), z matrycą 384 × 288 px w obrazie, o czułości < 50–80 mK, częstotliwości 9 Hz, z wymienną optyką (ogniskowa 6,8 i/lub 13 mm), z ręcznie regulowaną ostrością. Wysokiej jakości elektronika zabudowana została w lekkiej (≤ 30 g), aluminiowej obudowie, charakteryzującej się nowoczesnym wzornictwem. Pobór mocy < 0,5 W z akumulatorów urządzeń, do których są podłączone (smartfonów, tabletów), zapewnia około 2 godz. pracy.

Według producenta, radiometryczne obrazy o bardzo dobrej rozróżnialności szczegółów są porównywalne z uzyskiwanymi z tzw. kamer profesjonalnych.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika