ML System otrzymał pozwolenie na użytkowanie fabryki Quantum Glass

29 kwietnia 2020
ML System otrzymał pozwolenie na użytkowanie fabryki Quantum Glass

ML System wykonał kolejny, milowy krok w ramach realizacji strategicznego projektu rozwojowego Quantum Glass. Lider polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej
z budynkami (BIPV) otrzymał pozwolenie na użytkowanie hali, gdzie produkowane będą szyby z powłoką kwantową.

Otrzymane pozwolenie znacznie przybliża nas do uruchomienia masowej produkcji szyb z powłoką kwantową. Warto podkreślić, że na fasadzie części biurowej nowej fabryki zamontowaliśmy okna wielofunkcyjne z powłoką kwantową i z funkcją grzewczą, które powstały jeszcze w warunkach laboratoryjnych. Przypomnę także, że linia wytwórcza, jedyna tego typu na świecie, została już zakontraktowana. Przed masowym wdrożeniem do produkcji planujemy wykonać kilka instalacji pilotażowych w kraju i za granicą – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Uruchomienie seryjnej produkcji szyb z powłoką kwantową planowane jest w I półroczu 2021 r. Zdolność wykorzystania produktu, przy jednoczesnym użyciu ich kanałów dystrybucji, potwierdzili renomowani producenci stolarki otworowej, jak również koncerny szklarskie o międzynarodowym zasięgu.

ML System w istniejących halach produkcyjnych pracuje także nad rozwojem technologii powłok pasywnych w ramach projektu 2DGlass. Zakłada on poprawę parametrów szyb zespolonych powszechnie stosowanych w budownictwie i transporcie. Spółka otrzymała 16,8 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na wdrożenie tego produktu. Planowana data wdrożenia komercyjnego szyb pasywnych 2DGlass to II kwartał 2022 r.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika