Moduł fotowoltaiczny bez szkła – ultralekka technologia

28 grudnia 2021
Moduł fotowoltaiczny bez szkła – ultralekka technologia

Innowacja łącząca sprawdzone ogniwa słoneczne z krystalicznego krzemu z opatentowanym przez firmę Sunman materiałem kompozytowym posiada taką samą trwałość i solidność jak konwencjonalne moduły szklane.

Moduł fotowoltaiczny eArc to innowacyjny produkt bez szkła, chroniony patentami w wielu krajach i regionach. Wysoce wydajne ogniwa słoneczne wykonane z krzemu krystalicznego i samodzielnie opracowane kompozyty polimerowe, z których produkuje się moduły fotowoltaicznych eArc bez szkła, są lekkie, cienkie i elastyczne. Wagę modułów fotowoltaicznych można zatem zredukować do zaledwie 2,8 kg/m2, co odpowiada ok. 30% masy konwencjonalnych modułów fotowoltaicznych. Grubość można zmniejszyć do mniej niż 2 mm. Kształt i rozmiar można dostosować w celu uzyskania niestandardowego projektu i instalacji.

Wraz z wprowadzeniem na rynek modułów fotowoltaicznych eArc rozpoczęła się nowa era zastosowań w technologii fotowoltaicznej. Możliwe zastosowania fotowoltaiki rozszerzyły się o miejsca do tej pory niedostępne dla wytwarzania energii przy użyciu mocy Słońca. Moduły te można łatwo łączyć z różnymi innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Doskonale sprawdzają się na dachach o ograniczonej nośności, w przypadku potrzeby niestandardowej integracji z budynkiem i materiałami budowlanymi, dla zastosowań e-mobilnych, infrastruktury ładowania oraz dla zastosowań w wielu innych miejscach.

Moduły fotowoltaiczne eArc są testowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi normami, takimi jak IEC 61215 i 61730 – 2016 dla Europy, UL1703 dla USA, JET dla Japonii i CEC dla Australii. Ponadto pomyślnie przeszły dodatkowe testy, takie jak test mgły solnej, test amoniaku i testy PID, o które często proszą klienci.

 

Sunman jest pomysłem pioniera energetyki i przedsiębiorcy dra Zhengronga Shi. W 2000 r. dr Shi założył Suntech Power, firmę produkującą moduły fotowoltaiczne, notowaną na nowojorskiej giełdzie. Jako naukowiec dr Shi opublikował ponad 100 artykułów i jest właścicielem 60 patentów. Dr Shi jest również profesorem na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii i naukowcem w Australijskiej Akademii Inżynierii.

Źródło: sunman-energy.com

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika