Moduły Soluxtec

4 września 2020
Moduły Soluxtec

Niemiecki producent modułów fotowoltaicznych, firma Soluxtec GmbH, produkuje już od ponad 10 lat moduły na nowoczesnych liniach produkcyjnych, z zachowaniem najwyższych standardów dotyczących zarówno samego procesu produkcji jak i kontroli jakości oraz ochrony środowiska.

Oferta firmy obejmuje moduły polikrystaliczne (produkowane z krzemu polikrystalicznego), moduły monokrystaliczne (produkowane z wysoko wydajnych ogniw krzemu monokrystalicznego), jak i moduły BIPV („Building Intergrated Photovotaics“, wytworzone w technologii szkło/szkło).

Moduł Mono FR60 FR 330WP – jest obecnie najbardziej wydajnym mocowo modułem fotowoltaicznym niemieckiej produkcji, do wytworzenia którego  wykorzystywane jest nadal tylko 60 ogniw.Moduły Soluxtec były wielokrotnie nagradzane za innowacyjną ramę, pozwalającą na odprowadzanie wody i wyjątkowy sposób pakowania. Zostały teraz zoptymalizowane pod kątem wydajności i mocy.

Wydajność prawie 20% uzyskano dzięki wykorzystywaniu wysokiej jakości komponentów, pełnej automatyzacji linii produkcyjnej oraz systemowi kontroli wszystkich etapów produkcji.

Innowację w module stanowią jego narożniki spełniające jednocześnie dwie funkcje, będące systemem odwadniającym moduł i zarazem jego zabezpieczeniem na czas transportu. System taki umożliwia transport w poziomie bez stosowania dodatkowych plastikowych narożników zabezpieczających. W ten sposób jednocześnie unika się olbrzymich ilości odpadów. Dla przykładu: przy dostarczeniu modułów na instalację o mocy ok. 750 kWp zużywa się do ich przewozu ok. 10.000 plastikowych narożników ochronnych, które w tym momencie nie są już potrzebne.

Firma oferuje też niestandardowe gwarancje wynoszące 20 lat na produkt i 25 lat moc. Test EL (elektroluminescencyjny) przeprowadzany na różnych etapach produkcji jest gwarancją, że moduły nie posiadają wad niewidocznych gołym okiem.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika