Na poważnie o odnawialnych źródłach energii i ekologii

10 kwietnia 2017
Na poważnie o odnawialnych źródłach energii i ekologii

 

W ramach projektu EkOlandia w dniach 27 – 28 kwietnia odbędzie się II Konferencja Ekologiczna „Zazieleniamy Polskę”. I Konferencja, zapewniła uczestnikom wiele praktycznych informacji dotyczących OZE. Partnerami byli m.in. Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią, Danfoss Polska, Operator Systemu Aukcji OZE sp. z o.o., BOŚ Bank. Głównym punktem programu była emocjonująca debata z udziałem przedstawicieli firm FreeVolt, Airon, Dynamic Biogas, Kostrzewa oraz EkOlandia.

– Piękne otoczenie i chęć zachowania go w nienaruszonym stanie, dały pomysł utworzenia w Olandii lokalnego centrum ekologii i zdrowego stylu życia. Tak powstał projekt EkOlandia, który od zeszłego roku działa nad zredukowaniem negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko poprzez zastosowanie OZE – powiedział Olaf Makiewicz, Prezes rodzinnej spółki zarządzającej Olandią.

Podczas II Konferencji zaprezentowane zostaną rozwiązania, które wspomagają zazielenianie samorządów, przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. W tematyce pojawią się także nowe rozwiązania OZE oraz będzie można wymienić się doświadczeniami z realizacji projektów zarówno z prelegentami, jak i pozostałymi uczestnikami. Nie zabraknie też wartościowej debaty na temat konkurencyjności polskich technologii OZE. Zapowiada się intensywna i wypełniona mnóstwem informacji z zakresu OZE konferencja.

Patronat honorowy nad konferencją sprawuje Prezydent Miasta Poznania, Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania i Politechnika Poznańska, a Ambasadorem Wydarzenia jest Monika Mrozowska – aktorka, autorka książek kulinarnych, propagatorka zdrowego i aktywnego stylu życia. Lista Sponsorów i Partnerów z dnia na dzień się wydłuża. Na tą chwilę w wydarzenie włączeni są: FreeVolt, H. Cegielski – Poznań, Dynamic Biogas, Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią, PGIEE, BTK Kancelaria Prawna, Operator Systemu Aukcji, Stowarzyszenie Puszcza Notecka, Eaton.

Projekt EkOlandia otrzymał wsparcie finansowe z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009 – 2014, w ramach programu innowacje z zakresu zielonych technologii w Polsce.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali kilka pakietów cenowych dla uczestników.

Koszt udziału w konferencji zaczyna się od 129zł/os za dzień.

Więcej pakietów oraz informacje na temat programu znajdują się na stronie www.zazielenieniamypolske.pl.

Konferencja odbędzie się w obiekcie wypoczynkowo – konferencyjnym Olandia.

Prusim 5, 64-420 Kwilcz

www.olandia.pl